Lapok: |
|
Intézmények: |
Kérdőjeles jelentés a 4-es metró korrupciógyanús beruházásáról
Teljes körű anyagi, jogi és erkölcsi felelősség terheli az MSZP-t és a korábbi SZDSZ-t a budapesti 4-es metró építésénél feltárt szabálytalanságokért és a korrupciógyanús ügyekért – döntött szerdán a Fidesz–KDNP-s többségű Fővárosi Közgyűlés. A megállapítást az a jelentés tartalmazza, amelyet három kormánypárti és egy jobbikos képviselőből idén februárban felállt metrókorrupciót vizsgáló munkacsoport terjesztett elő.
4-es metró botrány: a közgyűlés elé kerül a fővárosi munkacsoport jelentése
A 4-es metró beruházása közvetlen szocialista–liberális befolyás és kézi irányítás mellett valósulhatott meg 2010-ig, a szabálytalan és korrupciógyanús szerződések miatt övék a teljes felelősség – jelentette ki a beruházáshoz kapcsolódó korrupciót vizsgáló fővárosi munkacsoport elnöke csütörtökön, a testület jelentéséről beszámoló budapesti sajtótájékoztatón.
4-es metró: tízmilliárd forintig bármit megtehettek Demszkyék?
Tisztul a kép a 4-es metró több mint 400 milliárd forintos beruházása és a 167 milliárd forintos szabálytalanságot és korrupciógyanút feltáró OLAF-jelentés körül – közölte Borbély Lénárd, a fővárosi metrókorrupciót vizsgáló munkacsoport fideszes elnöke a testület hétfői ülése után. Szerinte annak ellenére, hogy Demszky Gábor volt főpolgármester korábban azt hangoztatta, semmi köze nem volt a metróberuházáshoz, minden jel arra utal, hogy a volt SZDSZ-es politikus körétől vagy személyesen tőle érkeztek azok a politikai utasítások, amelyek végül jelentős költségnövekedéshez vezettek.
Felfüggesztettet kaptak a volt MSZP-SZDSZ-es politikusok
Felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtotta két Andrássy úti ingatlan 2004-es elidegenítése ügyében, több százmillió forintos hűtlen kezelés miatt Fürst Györgyöt és tizenegy társát első fokon a Fővárosi Törvényszék kedden.
Mit érdemelnek a paloták kiárusítói?
Bűnösök-e Terézváros mindazon MSZP–SZDSZ-es önkormányzati képviselői, akik 2004 és 2006 között a világörökség részét képező Andrássy úton paloták tucatjainak eladását szavazták meg? – ez a fő kérdése annak a büntetőpernek, amelyben a Fővárosi Törvényszéken kedden hirdetnek elsőfokú ítéletet.
Újraindult a nyomozás
Különösen nagy kárt okozó csalás gyanúja miatt ismét nyomoznak az SZDSZ tartozásai ügyében – értesült a Magyar Nemzet. Korábban a Nemzeti Nyomozó Iroda az ügyben megszüntette az eljárást, ám az ügyészség hivatalból hatályon kívül helyezte a határozatot, és a nyomozás folytatását rendelte el.
A baloldal jelöltje lopni tanít
„Előre nem fogadunk el pénzt”, „lopni az tud, aki profi a szakmájában, az amatőr az megbukik” – jelentette ki a VII. kerület egyik balliberális képviselőjelöltje egy hangfelvételen. Garabits Károly arról is beszélt: megütötte Hunvaldot és Gál Györgyöt, meg fogja rugdosni azokat, akik a zömében romák lakta körzetéből nem mennek el szavazni, és háromféle rendőrigazolványa van.
Belvárosi ingatlanpanama (VI.-VII. kerület)
Gál György
Garabits Károly
Hunvald György
Budapest Főváros VII. kerület Önkormányzata (Erzsébetváros)
MSZP
Rendőrség
SZDSZ
állami / önkormányzati vállalat
belföld
ingatlan
közokirat-hamisítás
nyomásgyakorlás
önkormányzat
választások - népszavazás
Bp. VI. kerület
Bp. VII. kerület
Budapest
Fürst: Jogilag nem tartozom felelősséggel
Ismét állítólagos diplomáciai mentességére hivatkozott Fürst György a terézvárosi ingatlanpanama tegnapi tárgyalásán. A volt szocialista alpolgármester szerint jogi felelősséggel nem, csak politikaival tartozik korábbi döntéseiért.
Hunvald lemondott az erzsébetvárosi MSZP vezetéséről
Kedd délután Hunvald minden párttisztségéről lemondott. Bebizonyosodott, hogy Hunvald György bűnös, visszaélt hivatalával és meglopta Erzsébetvárost – írta közleményében Rónaszékiné Keresztes Monika, az erzsébetvárosi Fidesz elnökségi tagja.
Egy év börtönre ítélték Hunvaldot
Egy évre enyhítette a Kúria harmadfokon Hunvald György volt szocialista országgyűlési képviselő, Erzsébetváros egykori polgármestere börtönbüntetését az erzsébetvárosi ingatlanpanamaként elhíresült büntetőperben kedden.