language

Intézmények:

Magyar Nemzeti Bank (MNB) highlight_off
Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>

A bíróság felvetette a felügyelet felelősségét a Buda-Cash ügyben

Börtönbe kerül a Buda-Cash igazgatósága, és a vagyonukat is elkobozzák, sőt a családtagjaikét is.

Másokra mutogat az MNB

Az adóhatóságra és a Nemzeti Nyomozó Irodára mutogat a jegybank, miután egyik cikkünkben Torba Tamás közgazdász felvetette, hogy a nemzeti bank és a pénzügyi felügyelet is felelős lehet a brókerbotrányokért. A szakértők szerint nem igaz, hogy nem állt rendelkezésre elég adat a csalások kiszűréséhez.

Ilyen államilag koordinált leszámolást még nem láttunk

Spéder Zoltán, az FHB bankcsoport elnök-tulajdonosa és a CEMP médiacsoport irányítója a Fidesz és a teljes magyar állam erőteljes támogatásával szőtt és valósított meg nagyratörő terveket a magyar pénzügyi rendszer és a közműszektor jelentős részének bekebelezéséről.

Brókerbotrány: hazaérkezett a Kun-Mediátor társtulajdonosa

Hazaérkezett Magyarországra a Kun-Mediátor társtulajdonosa - tudta meg az ATV Híradója. A férfi egy külföldi konferencián volt, amikor kiderült, hogy a cége bajban van. Az ellenzéki pártok szerint a felügyeletnek ebben az esetben is észre kellett volna vennie, hogy valami nincs rendben a társaságnál. A kormányszóvivő szerint ez viszont a pénzügyi rendszer felelőssége. Részletek a videóban.

Beszólt a Fidesz Burány javaslata miatt

A gyenge pénzügyi felügyeletet a szocialisták akarták megtartani - reagált a Fidesz frakciója Burány Sándor szombati sajtótájékoztatójára, amelyen az ellenzéki politikus a pénzügyi felügyelet vizsgálatát sürgette.

MSZP: a pénzügyi felügyeletet is vizsgálni kell a brókerbotrányban

Az MSZP szerint az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése is igazolja azt a kritikát, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti tevékenysége nem volt megfelelő, ezért a szocialisták szerint vizsgálni kell a pénzügyi felügyeletet a brókerbotrány miatt.

Az unió is vizsgálhatja a brókerbotrányt

Ulyhelyi István uniós szervekhez fordult a brókerbotrány miatt. A politikus azt szeretné tudni, a DRB-bankok megfeleltek-e azoknak a feltételeknek, hogy takarékszövetkezetből bankká alakuljanak, és azt, hogy milyen fogyasztóvédelmi előírásoknak kellett vagy kellett volna megfelelni a brókercégeknek. Arra is kíváncsi, hogy ezeket megfelelően ellenőrizték-e.

Ujhelyi az uniós hatóságokhoz fordul brókerügyben

Az Európai Bankhatósághoz (EBA) és az Európai Értékpapír- és Piacfelügyeleti Hatósághoz (ESMA) fordult brókerügyben Ujhelyi István - mondta el szerdai brüsszeli sajtótájékoztatóján maga a szocialista európai parlamenti képviselő.

Az ÁSZ hiányosságokat talált az MNB-nél és a PSZÁF-nál

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) hiányosságokat tárt fel a pénzpiaci felügyeletet korábban ellátó Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) működésében - derül ki az ÁSZ kedden közzétett jelentéséből. Az ellenőrzés azt is feltárta, hogy az MNB teljesítményértékelés nélkül fizette ki a munkavállalók részére a 2013. első félévi bónuszokat, 158,3 millió forintot.

Hiányosságokat találtak a PSZÁF működésében

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) hiányosságokat tárt fel a pénzpiaci felügyeletet korábban ellátó Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) működésében, egyebek közt a fogyasztóvédelmi és a piacfelügyeleti eljárásokban is - derül ki az ÁSZ kedden közzétett jelentéséből.
Találatok: [18]  Oldalak:   1 2   >  >>