Intézmények: |
Kapcsolódó szervezetek: |
Market Építő Zrt.
79 milliárdból újul meg a közműrendszer és a boxutca a Hungaringen
A NER milliárdosainak egy állami cég vezényel.
Azt ígérték, hogy az idei strandszezonra már kinyit a Dagály, de még kell rá költeni pár tízmilliót
A Dagályt 2016 szeptemberében zárták be, mert a területén építették fel a vizes világbajnokság uszodáját, a Duna Arénát. Áprilisban 1,5 milliárd, most pedig 32 millió forintot költ a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. a javítási és befejező munkálatokra.
Miért nem nyitott ki még mindig a Dagály?
Teljesen nyilvánvaló, hogy a Dagály strand nem fog megnyitni az eredetileg ígért tavaszi időpontban, az már ugyanis elmúlt. De az is igen valószínű, hogy a monumentális Duna Arénát nyakába kapó fürdő felújítása a később bemondott júniusi határidőre sem fog elkészülni. A felújításra kiírt és áprilisban lezáruló közbeszerzési eljárásban ugyanis a megrendelő 15 hetes határidőt adott a munkálatok befejezésére.
Kohóban végzi a Duna Aréna lelátóinak egy része
Hulladékként vették meg az úszópalota egyes részeit, erősítette meg az a cég, amelynek a telepére szombaton kamionokkal szállítottak a szerkezetdarabokat. Azt viszont nem árulták el, kivel szerződtek.
10 sukorónyi ingatlanpanama a Lágymányosi hídnál
A kormány tudtával legalább tízmilliárdos kár érhette a költségvetést egy délpesti telekfelvásárlás során. Hadházy Ákos szerint az állam Orbán Viktor barátjának ingatlanüzlete miatt mehetett bele egy döglött projekt drága megvételébe.
Ma 103 millió forinttal drágult a tegnap átadott Dagály uszoda
Ráadásul az ajánlatkérő által előre nem látott okok miatt. Pedig Fürjes Balázs, az egyes kiemelt jelentőségű budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos a tegnapi ünnepélyes átadáson azzal büszkélkedett, hogy költségkereten belül készült el a létesítmény.
Még 170 millió forint az úszó vb-re
Még drágább lesz a versenyuszoda kivitelezése.
Egy kicsit nem figyeltünk oda és 170 millióval drágább lett a budapesti vizes vb
Az uniós közbeszerzési értesítőben szombaton megjelent hirdetmény szerint 135 millió forinttal többe, 38 milliárd 365 millió helyett 38 milliárd 500 millió forintba kerülnek a 2017-es vizes világbajnokság megrendezéséhez szükséges uszodakomplexum tervezési, építési, szerelési munkái, valamint az ezekhez kapcsolódó szolgáltatások. A pályázatot Garancsi István cége, a Market nyerte el. A projektet az államkasszából fizetik, EU-s segítség nincs benne.
Na ki kapta a legtöbb közbeszerzéses megbízást 2014-ben is? Szeretnénk így háborúzni Orbán Viktorral!
A 2014-es év megint a Fidesz-közeli cégek éve volt. Az Átlátszó 6 cég összesen 140 milliárd forint értékű nyertes közbeszerzését nézte át, az adatokból pedig kiderült: a legjobban ezúttal is a Közgép járt, amely partnereivel közösen 2014-ben 93 milliárd forint értékű megbízást kapott. Nem volt oka a panaszra a kormány kedvenc médiaügynökségeként emlegetett I.M.G.-nek sem, amely közel 10 milliárd forintról írhatott alá szerződéseket. Jól teljesítettek azok a vállalatok is, amelyek az év közepén kerültek a miniszterelnök barátjához, Garancsi Istvánhoz, a Market Építő Zrt. például 7,5 milliárd forintnyi állami megrendelést kapott.
Simicska-közeli cégek állami megbízásai
Garancsi István
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Simicska Lajos
Békés Drén Kft.
Diákhitel Központ Zrt.
Duna Aszfalt Zrt.
Fidesz
Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt.
I.M.G. Inter Media Group Kft.
Közgép Zrt.
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Magyar Posta Zrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Market Építő Zrt.
Mészáros és Mészáros Kft.
Miniszterelnöki Hivatal (MEH)
Mobil Adat Kft.
Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt.
Országos Vízügyi Főigazgatóság
Strabag
Swietelsky Építő Kft.
Századvég Gazdaságkutató Zrt.
Terra-Log Mélyépítő Kft.
állami/önkormányzati szerződések
építőipar
informatika
közbeszerzés
média
Hogyan lett a 8-ból 50 milliárd forint? – Így kúsztak az egekbe a vizes-vb költségei
Amikor idén márciusban Orbán Viktor bejelentette, hogy 2021 helyett már 2017-ben Budapest rendezi a vizes-vb-t, kiderült, valójában mit vállalt a főváros és az ország. A rendezési jog elnyerése óta addig eltelt másfél évben egyetlen kapavágás sem történt a helyszínnek szánt Dagály területén, pedig eredetileg is 2017-re kellett volna elkészülnie a tervezett hatalmas uszodának.