language

Intézmények:

Magyar Olajipari (MOL) Nyrt. highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Személyek:

Szilvásy György highlight_off

Magyar Olajipari (MOL) Nyrt.

A MOL (Magyar Olaj- és Gázipari) Nyrt., más néven MOL-csoport, egy magyar multinacionális olaj- és gázipari vállalat, melynek székhelye Budapesten található. 2001 óta a MOL elnök-vezérigazgatója Hernádi Zsolt, aki ellen 2013-ban vesztegetés miatt vádat emelt a horvát ügyészség korrupció és szervezett bűnözés elleni igazgatósága.

2021 a MOL és a magyar állam közös vagyonkezelő alapítványt hoztak létreMol-Új Európa Alapítvány néven, amely azóta is évente jelentős osztalékot realizál. Az alapítvány létrehozása hasonló a korábbi közfeladatot ellátó magánalapítványok modelljéhez.

2023-tól a cég leányvállalata, a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. végzi a hulladékkezelést 35 éves koncessziós szerződés keretében.

Szilvásy György

1958. április 29-én született Budapesten. Nős, két fia van. 

A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem nemzetközi kapcsolatok szakán közgazdászként, az ELTE Természettudományi karán programozó matematikusként végzett. 1985-ben doktori címet szerzett. 

1985 és 1989 között a KISZ Központi Bizottságában az Egyetemi és Főiskolai Osztály vezetője. 1989-ben a Minisztertanács Hivatalában kormány-főtanácsadóként dolgozott. 1989-90-ben a Miniszterelnöki Hivatalban miniszterhelyettes, a Magyar Televízió és a Magyar Rádió Felügyelő Bizottságának titkára. 1990-1995 között a Miniszterelnöki Hivatal helyettes államtitkára. 1995-től 1998-ig a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium, 2002-2003-ban a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium, 2003-2004-ben a kulturális tárca, 2004-2005-ben a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára, majd 2005 áprilisától 2006 márciusáig a Miniszterelnöki Hivatal címzetes, 2006 márciusától pedig politikai államtitkára. 1998 és 2000 között az Altus Rt. igazgatója, 2000-2002 között a Perfekt Rt. vezérigazgatója volt. 20022003-ban a Gyermek-, Ifjúsági, és Sportminisztérium, 2003–2004-ben a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma, 2004–2005-ben pedig a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára volt. 2005 áprilisától Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kabinetfőnöke, 2006. június 9. és 2007. június 25. között a második Gyurcsány-kormányban a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter volt. 2007. június 25-e után a titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter lett. 

Bajnai-kormány alatt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) humánpolitikai és koordinációs főigazgatójaként folytatta pályafutását.



Forrás: http://www.miniszterelnok.hu 

Kapcsolódó linkek

Szilvásy György pályaképe a Magyar Narancsban 
és a HVG-ben

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Súlyosabb büntetést kértek Szilvásy Györgyre

A Gyurcsány-kormány titokminiszterét a múlt héten felbújtóként elkövetett kémkedésért 2 év 10 hónap letöltendő börtönre ítélték első fokon. Az ügyészség ennél hosszabb büntetést szeretne.

Letöltendő börtönre ítélték első fokon Szilvásy Györgyöt

A "kémkedési perként" ismert büntetőügyben hirdetett elsőfokú ítéletet pénteken a Debreceni Törvényszék: Galambos Lajos és Szilvásy György letöltendő, Laborc Sándor felfüggesztett börtönbüntetést kapott.

Gyanúsítottból tanú lett Földesi-Szabó László

Gyanúsítottból tanúvá lépett vissza Földesi-Szabó László! A Blikk információi szerint a volt alapítványi vezér aktája a Központi Nyomozó Főügyészségtől átkerült a Katonai Ügyészségre, azaz nyilvánvaló a kémbotránnyal való kapcsolat.

Ügyetlen ügyek

Hivatalosan semmi nem történt a Mol Nyrt. magyar olajipari céggel, sajtóhírek és találgatások nyomán mégis 100 milliárd forinttal esett két nap alatt a társaság értéke. A Figyelő úgy tudja, miközben a horvát hatóságok vizsgálódásának valóban lehet tétje, a magyarországi kémügy tényleg nem a Molról szól.

Börtönbe vitték a rendőrök a kémkedéssel gyanúsított Galambos Lajost

A fővárosi büntetés-végrehajtási intézetbe szállították Galambos Lajost. A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) kémkedéssel vádolt volt vezetőjének a ügyvédje szerint ebből arra lehet következtetni, hogy a bíróság már elrendelte az előzetes letartóztatását.

Egy szlovák nő és ázsiai üzletek - milyen közös titkaik vannak Szilvásyéknak?

Két elvarratlan külföldi szál is maradt abban a csalási ügyben, amelyhez valamilyen köze volt a múlt héten kémkedéssel meggyanúsított titkosszolgálati vezetőknek és Szilvásy György korábbi titokminiszternek is. A titkosszolgálatokkal együttműködő Egymásért Alapítvány Pozsonyban működtetett egy tisztázatlan feladatú irodát, és állítólag rendőri vezetőkig érő ázsiai vámcsalásokról is tudomásuk volt.

Megint tanú

Titkosítással igyekszik leplezni az ügyészség, hogy nagyon úgy fest, ismét mellényúlt a politika elszámoltatási igyekezetének kiszolgálásakor. Meglehet, a gyanúsítottak nemzetközi kémjátszma statisztái – éppúgy, mint a vádlók.

Der Standard: Kétes eljárások a volt titkosszolgálati vezetők ellen Magyarországon

A volt magyar titkosszolgálati vezetők elleni igazságügyi eljárásokról ír az osztrák Der Standard. A lap tudósítója szerint az Orbán-kormány részéről Gyurcsánynak címzett megfélemlítési akcióról lehet szó.

Szilvásyra Galambos tehetett vallomást

Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját is szabadlábra helyezte a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa. Laborcot kémkedés bűnpártolásával gyanúsítják.

A Mol és a titokszolgák

Szilvásy György, Galambos Lajos és Laborc Sándor, vagyis a Gyurcsány-kormány teljes titkosszolgálati vezetése, egy exminiszter és két egykori nemzetbiztonsági vezető került a múlt héten előzetes letartóztatásba. Lehet-e mindennek köze a Molhoz?
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>