Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Újabb gyanúsítottat hallgattak ki Alstom-ügyben
Az M2-es és M4-es metróvonalra kiírt közbeszerzési eljárás során megkötött szállítási szerződésekkel kapcsolatos nyomozásban november 10-én újabb embert hallgatott ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF). Az Alstom-ügyben - ahogy írták - gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által kötelességszegéssel, bűnsegédként elkövetett vesztegetés gyanúja miatt történt a kihallgatás.
4-es metró-botrány: Gyurcsány Ferenc felelőssége egyértelmű
Minden idők legnagyobb korrupciós botrányában 166 milliárd forintot loptak el, Budai Gyula szerint a pénz az MSZP-SZDSZ pártkasszájában landolhatott. A volt elszámoltatási kormánybiztos néhány éve vizsgálta a beruházást, most ennek eredményeiről számolt be az ügyészség előtt.
Vitézy: Demszkyék minden visszaélésről tudtak
Vitézy Dávid szerint a Demszky-féle városvezetés mindent tudott arról, hogy mi folyik a budapesti 4-es metró beruházása körül. A BKV felügyelőbizottságának 2007 és 2009 közötti, az akkori ellenzék által delegált tagja erről a 4-es metró beruházásához kapcsolódó korrupciót vizsgáló fővárosi munkacsoport szerdai ülése után beszélt újságíróknak.
Borbély Lénárd: Minden szál Demszkyhez vezet
Borbély Lénárd szerint a teljes zavar jellemezte a 4-es metró építését és ez vezetett a költségnövekedéséhez. A beruházáshoz kapcsolódó korrupciót vizsgáló fővárosi munkacsoport fideszes vezetője az után beszélt erről, hogy a munkacsoport hétfőn BKV 2007 és 2010 közötti igazgatósági tagjai közül kettőt meghallgatott, ugyanis csak ennyien jöttek el a kilenc meghívott közül.
Medgyessy Péter tagadja a csalási vádakat
Medgyessy Pétert meghallgatta az Országgyűlés gazdasági bizottsága az OLAF-jelentéssel kapcsolatban. A volt szocialista miniszterelnök tagadott, és az egykori SZDSZ-es főpolgármesterről, Demszky Gáborról sem feltételezi, hogy érintett lenne. Korábban egyébként az SZDSZ-ről azt állította, hogy a párt teli van korrupciós ügyekkel.
4-es metró botrány: külföldre szökött a DBR Metró volt vezetője, körözik
Elfogatóparancsot adtak ki a 4-es metró beruházásáért felelős DBR Metró volt vezetője ellen. Sajtóhírek szerint a korrupció miatt folyó nyomozás egyik gyanúsítottja Gulyás László lehet, aki külföldre távozott.
Minden idők legkorruptabb beruházása
Nyilvánosságra hozta a kormány az OLAF 4-es metróról szóló jelentését. Az Európai Csalás Elleni Hivatal jelentésének fedlapján érintettként Medgyessy Pétert, a budapesti önkormányzatot és az Alstomot nevezik meg.
A Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálódhat a 4-es metró ügyében
A Nemzeti Nyomozó Irodát bízta meg a 4-es metró beruházásával kapcsolatos szerződések nyomozásával a Fővárosi Főügyészség, a nyomozás fokozott ügyészi felügyelet alatt folyik - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész pénteken.
4-es metró: Kovács Zoltán politikai és büntetőjogi felelősségről beszélt
Az egykori liberális-szocialista városvezetést és kormányzatot terheli a politikai felelősség amiatt, hogy az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) mintegy fél tucat bűncselekmény gyanúját és szabálysértéseket tárt fel a 4-es metróról szóló jelentésében – mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő.
Alstom-ügy: többmilliárdos kárt állapított meg a bizottság
Az Alstom metrókocsik 2006-os közbeszerzését vizsgáló ideiglenes fővárosi bizottság aggályosnak és jogszerűtlennek tartja a beszerzés egyes eljárásait. Az Együtt szerint az ügyben "kéz kezet mos", míg a KDNP úgy látja, egymást érik a korrupciós ügyek a baloldalon.