language

Intézmények:

Mol-Új Európa Alapítvány highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Személyek:

Varga Mihály highlight_off

Mol-Új Európa Alapítvány

A MOL által alapított alapítvány, fő tevékenységköre a tehetséggondozás és a gyermekegészségügy. Kuratóriumi elnöke Miklósa Erika, kuratóriumi tagjai Schmidt Mária (Molnár-Bánffy Kata helyett), Bacsa György, Demeter Szilárd és Világi Oszkár. Felügyelőbizottságának elnöke Kemény Dénes.

Az alapítvány az induláshoz az államtól és a MOL-tól összesen több, mint 10 százaléknyi MOL-részvényt, illetve 600 millió forintos kezdőtőkét kapott. Az alapítvány minden évben több milliárdos osztalékot realizál a részvénypakett miatt.

Varga Mihály

Varga Mihály (Karcag, 1965. január 26. –) magyar közgazdász, politikus. 1990-től (rövid megszakítással) a Fidesz országgyűlési képviselője, 1994–2003 között, valamint 2005-től 2013-ig a Fidesz egyik alelnöke.

1998–2001 között a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára, majd 2002-ig pénzügyminiszter. A második Orbán-kormányban 2012 júniusáig a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, utána az egyes nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felelős tárca nélküli miniszter, majd 2013 márciusától 2018-ig nemzetgazdasági miniszter, 2018-tól pénzügyminiszter. 2018-tól gazdaságért felelős miniszterelnök-helyettes. 2017. márciusától a Nemzeti Versenyképességi Tanács tagja.

A 2017-es Befolyás-barométer szerint ő Magyarország 9. legbefolyásosabb személye. A Polgári Művelődésért Alapítvány és a Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Sok százmilliárd forintos állami vagyont kaptak, de még email-címük sincs

Rejtett privatizáció: 2021-ben több ezermilliárdos vagyon került az államtól a kormánypárti alapítványokhoz

2021-ben a rendszerváltáskori privatizációhoz mérhető nemzeti vagyont adott ki az állam kezéből az Orbán-kormány. A több ezermilliárdos összértékűre becsülhető vagyontárgyakat ingyen kapták meg nagyrészt Fidesz-közeli figurák által vezetett vagyonkezelő alapítványok, amelyek ettől kezdve rendelkezhetnek a magyar egyetemek mintegy 70 százalékával, a legfontosabb országos kulturális intézményekkel, prémium ingatlanokkal, kastélyokkal, valamint milliárdos vállalati részvényekkel. A kétharmados törvénymódosítással a kormányközeli hálózat befolyását a korábbi állami vagyon felett egy jövő évi ellenzéki győzelem esetén is biztosították.
Találatok: [2]  Oldalak:   1