Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
Elutasították az új Pázmány-campus építése ellen tiltakozó civilek kérelmét, kezdődhet a Magyar Rádió ikonikus épületegyüttesének bontása
A helyére kerülő épületek kiviteli terveit viszont még csak most rajzolják át.
Tankerületi korrupció: van egy újabb gyanúsított
Már nem négy, hanem öt gyanúsítottja is van az egyik budapesti tankerületi központot érintő korrupciós botránynak – derült ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) lapunk érdeklődésére küldött válaszából.
Pert indít a Corvinus ellen a kirúgott oktató
Mint a Népszava is megírta, az oktatót októberben távolították el azonnali hatállyal az állásából, miután év elején etikai vizsgálatot indított egy befolyásos családból származó hallgató ügyében, aki úgy tehetett vizsgát, hogy nem teljesítette a tantárgyi követelményeket. Az elbocsátást azzal indokolták, hogy az eljárás során Ádám Zoltán szándékosan nem küldött el néhány e-mailt, továbbá a vezetők felé tanúsított hangnemét is kifogásolták. A hallgatók szerint az egyetem vezetése hibát követett el, a docens kirúgása pedig nemcsak az egyetem jó hírnevének ártott, hanem az egyetemi értékeket és etikai alapelveket is aláássa.
Most szolidaritásra és egységre van szükség – Tüntetést szerveznek kirúgott oktatójukért a diákok a Corvinuson
„Ki kell állnunk az egyetemi autonómia, a szólásszabadság, a hallgatói és oktatói jogok mellett” – üzenik a szervezők.
„Szinte hihetetlen, hogy azt tekintik ellenségnek, aki kritikát mer megfogalmazni”
Közös állásfoglalásban fejezte ki tiltakozását a Budapesti Corvinus Egyetem több mint száz dolgozója, amiért az egyetem vezetése azonnali hatállyal kirúgta kollégájukat, Ádám Zoltán docenst. Ő volt az, aki az idei év elején etikai vizsgálatot kezdeményezett, miután megtudta, hogy egyik, befolyásos családból származó hallgatója úgy vizsgázhatott le egy tantárgyból - ráadásul egy kifejezetten neki készült feladatsorral -, hogy előzőleg nem teljesítette a tantárgyi követelményeket. Az ügyben két eljárás is indult, de végül senkit nem marasztaltak el, egyedül az ügyet kirobbantó docenst rúgták ki.
Falja a rektorokat is a közpénznyelő Tokaj-Hegyalja Egyetem, a vezetésében belharcok dúlnak
Alig két éve alapították meg Sárospatakon a Tokaj-Hegyalja Egyetemet, de két rektort már elfogyasztott az intézmény, a harmadikat pedig épp most keresik. Az intézmény két komoly kormányközeli személyiségnek is szívügyévé vált: a felsőoktatási modellváltással megbízott kormánybiztos, sárospataki kuratóriumi elnök, e megbízatásáról nemrégiben lemondott Stumpf István, valamint Wáberer György üzletember, aki most tölti be ezt a posztot.
Három eljárás zajlik tankerületi vezetők ellen
Írásbeli kérdést nyújtott be Polt Péter legfőbb ügyésznek a momentumos Tompost Márton. Afelől érdeklődött, van-e folyamatban büntetőeljárás valamely tankerületi igazgatóval szemben, ha igen, milyen feltételezett bűncselekmény miatt és mely tankerületek érintettek.
Levelet írt az Európai Bizottság, búcsúzhatnak az Erasmustól a fideszes irányítás alatt álló alapítványi egyetemek
Mivel az Orbán-kormány továbbra is fideszes politikusok irányítása alatt tartja az alapítványi egyetemeket, egyelőre kihagyják azokat az EU egyes oktatási- és kutatási projektjeiből – tudta meg a Népszava.
Szőrén-szálán eltűntek a bűncselekményekben érintett Öveges-program szerződései Pokorni Zoltán kerületében
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt kikérte az önkormányzattól a hivatalos dokumentumokat, ott azt mondták, hogy már öt éve átadták az illetékes tankerületi központnak, ahol viszont közölték, náluk bizony nincsenek.
Öveges-program (akta)
Pokorni Zoltán
Budapest Főváros XII. Kerület Önkormányzat (Hegyvidék)
Közép-Budai Tankerületi Központ
adatigénylés
adócsalás - költségvetési csalás
állami/önkormányzati szerződések
átláthatóság
csalás
EU
hamis magánokirat felhasználása
oktatás
OLAF-vizsgálat
önkormányzat
pályázat
támogatás
Schadl-ügy: Pécsen sem találtak semmilyen szabálytalanságot
Lezárult a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) az a január 19-én elindított belső vizsgálat, amit az intézmény vezetése azért rendelt el, mert a sajtóban megjelent cikkek alapján felmerült annak a gyanúja, hogy befolyásos emberek, illetve az ő ismerőseik, hozzátartozóik érdemi vizsga, sőt, néha megjelenés nélkül tudtak egy-egy tantárgyból félévet lezárni a jogi karon.