language

Lapok:

Népszava highlight_off

Személyek:

Orbán Ráhel highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Orbán Ráhel

Orbán Ráhel (1989. május 18.) turizmus–vendéglátás végzettségű szakember, egyetemi óraadó oktató. Orbán Viktor és Lévai Anikó legidősebb lánya. 2013. szeptember 7.-én házasságot kötött Tiborcz Istvánnal, a BDPST Ingatlanforgalmazó és Beruházó Zrt.fő részvényesével. A pár esküvőjén ellopott két iPhone 4-es mobiltelefonért 12,4 millió forintért folytatott kiterjedt nyomozást a rendőrség. 

2018-ban Orbán részt vett a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) új imázsának kialakításában, ami után 2022-ben barátnőjét, Bata-Jakab Zsófiát nevezték ki az MTÜ vezérigazgató-helyettesének. A 2021-ben kötelezővé vált szálláshelyek minősítésére a szállodaszövetség helyett a Magyar Turisztikai Minőségtanúsító Testület Nonprofit Kft.-t jelölték ki, amely társaság összetétele nagy többségében Orbán Ráhel és Tiborcz István üzleti köreiből kerül ki.

Orbán Ráhel 2022-ben a Hegyvidék Bevásárlóközpontban nyitotta meg Odu néven első bababoltját, amelyet –annak ellenére, hogy a vállalkozás kezdeti évében 1,7 millió, következő évben pedig 55,6 milliós veszteséget termelt– rövidesen újabb bolt követett Szántódon.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Tíz év alatt a Szerencsejáték Zrt. támogatásainak 61 százaléka landolt a Fideszhez köthető személyeknél, cégeknél, szervezeteknél

Rokonok, zenészek, médiaszereplők is jól jártak.

Fidesz-aduászé a zsíros poszt

Ömlenek az adófizetői milliárdok az Ész-ker Zrt.-hez, a Magyar Turisztikai Ügynökségtől (MTÜ) ezúttal nettó 1,9 milliárdos közbeszerzési tanácsadói szerződést kapott a cég.

Az Orbán-kormány egymilliárd közpénzt vág Orbán Ráhel barátnőjéhez

Orbán Viktor kormánya egymilliárdot ad az Orbán Ráhel barátnője irányította ügynökségnek fesztiválok támogatására.

Rogánhoz kerülnek az állami hajóscégek

Az állami Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) Zrt. gyakorolja a jövőben a Mahart-PassNave Személyhajózási Kft. és a a Balatoni Hajózási Zrt. feletti tulajdonosi jogokat – derül ki Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszternek a tegnap esti Magyar Közlönyben közzétett rendeletéből.

Menő villa, menő kocsik: flottás autó is jut Orbán Ráhel kedvenc divatcégének

A Magyar Turisztikai Ügynökséget és három leányvállalatát is ellátják bérelt autókkal egy nagy volumenű közbeszerzés révén.

Balaton-parti baráti láncolat

A 2010-es kormányváltás óta a Balatonnál is átalakultak az erőviszonyok, a legnagyobb haszonélvezők Orbán Viktor miniszterelnök köréből kerültek ki. A tóval kapcsolatos döntéseknél is az ő szavuk számít leginkább.Két fontos döntés született 2016-ban a magyar tengerrel kapcsolatban: a Balaton-törvény módosítása megkönnyítette a tó környéki ingatlanfejlesztéseket és enyhített a partszabályozás előírásain, majd év végén a kormány benyújtotta a 365 milliárd forintos balatoni fejlesztési programot.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>