Lapok: |
|
Intézmények: |
Gyurcsány és Paks: válasz a jobboldali média állításaira
Sem törvénytelen, sem erkölcstelen dolgot nem követett el Gyurcsány Ferencnek, a Demokratikus Koalíció elnökének cége a Paksi Atomerőművel kötött szerződéssel összefüggésben - közölte a párt sajtóirodája kedden.
A kormány titkolja a Pakson keletkezett károk nagyságrendjét
Tíz évvel a 2003-as paksi üzemzavar után a közvélemény és a parlament még mindig nem tudja, mekkora kár keletkezett az atomerőmű történetének legsúlyosabb üzemzavara során, és ki fizette a számlát. Most sem fogja megtudni, a kormány ugyanis üzleti titokra hivatkozva sem a kár mértékéről, sem a kárrendezés mikéntjéről nem hajlandó nyilatkozni.
Kocsis és Kapolyi nem ment el a bíróságra
Elhalasztotta a bíróság annak a büntetőügynek a tárgyalását, amelyben Kocsis Istvánt, az MVM volt vezérigazgatóját és öt társát az ügyészség 15 milliárd forintos vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel vádolja.
Részben a fogyasztókra terhelnék a paksi bővítés költségeit?
Az Energiaklub többéves jogi huzavona után megkapott az állami Magyar Villamos Művektől néhányat a Paksi Atomerőmű bővítését előkészítő tanulmányokból. Ezek egyike azt vizsgálja, miként lehetne részben a fogyasztókra terhelni a 3-4 ezer milliárdosra taksált költségeket. Az ígéret 2009-ben még az volt, hogy az MVM saját erőből, hitelből és befektetők bevonásával állja a cechet.
Újabb bizonyítékok Kocsis Istvánék ellen
A Nemzeti Nyomozó Iroda az ügyészség kérésének megfelelően újabb bizonyítékokkal kibővítve ismét vádemelési javaslattal adta át az állami Magyar Villamos Művek 2006-2008-as gazdálkodásával kapcsolatos iratokat. A gyanú szerint Kocsis István egykori vezérigazgató és hat társa több mint 15 milliárd forinttal károsította meg az állami energiacsoportot.
OTP-leánynál Kocsis István
Kocsis István tavaly óta az OTP Csoporthoz tartozó, elsősorban autólízing-ügyletekre szakosodott Merkantil Bank egyik ügyvezető igazgatójaként dolgozik.
Paks nem adja ki a botrányos tanulmányt
Az állami Paksi Atomerőmű többszöri kérés illetve per ellenére sem adja ki a számos botrányból ismert Szász Andráshoz köthető Esplanade erőműbővítést taglaló tanulmányát. Bár Kocsis István MVM-vezér időszakában 50 milliót fizettek az anyagért, a rendőrség oly összecsapottnak ítélte azt, ami már bűncselekmény.
Újabb magyar ügyek a WikiLeaksen
Egyetlen hatalmas csomagban 55 ezer amerikai diplomáciai táviratot tett közzé a WikiLeaks. A szerkesztetlen, ömlesztette halom előtt azonban weboldalára is feltöltött néhány ezret, kereshető formátumban, amelyek közt 23 budapesti keltezésű sürgöny is található. Az amerikai diplomaták gazdasági lehetőségeket láttak a paksi atomerőmű építésében.
Az atomerőmű kiadta az összes bővítési tanulmányszerződést
Második nekifutásra immár kitakarások nélkül is eleget tett a Paksi Atomerőmű annak az áprilisi jogerős ítéletnek, miszerint az Energiaklub számára ki kell adnia a jövőbeni bővítését vizsgáló első, "Teller-projektnek" nevezett tanulmánykötet szerződéseit.
Kocsis István, egy sokáig védett személy
2008 közepén az akkor kormányzó Gyurcsány Ferenc küldte el. Ennek valós okai máig tisztázatlanok, de a szocialista miniszterelnökhöz állítólag az MVM-vezér egyre szélesebb körű jobboldali kapcsolatairól jutottak el hírek. MVM-es távoztát követően a fővárosi irányítású BKV vezetője lehetett, ahonnan sem a – jogerős elmarasztalással valóban meg nem erősített – MVM körüli botrányok, sem a kormányváltás vihara nem mozdította el.
MVM-ügyek 2005-2008
Gálos Tibor
Kapolyi László
Kocsis István
Mártha Imre
Molnár László (MVM)
Varga-Sabján László
BKV (Budapesti Közlekedési Vállalat) Zrt.
Fidesz
Kárpát Energo Zrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
MSZP
Paksi Atomerőmű Rt.
RWE
Vértesi Erőmű
állami / önkormányzati vállalat
elfogultság
energia
hűtlen kezelés
offshore
privatizáció