language

Intézmények:

Norvég Alap highlight_off

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Normálisan működik a Norvég Civil Alap

Összesen 4,34 millió euró értékben 136 civil szervezet projektje kapott támogatást a Norvég Civil Támogatási Alapból - jelentették be pénteken. A norvég fél továbbra is szerződésszegésnek tartja a Kehi civilek elleni vizsgálatait. Az Ökotárs vezetője szerint a Kehi érzékeny adatokat követel több civil szervezettől.

Magyarország a Norvég Alap egyetlen problémás partnere

A Norvég Alap tíz éve, 16 országban működik, és több milliárd eurónyi támogatást osztott szét, de soha sehol nem találkozott olyan problémákkal, mint Magyarországon - mondta az Origónak adott interjúban Tove Skarstein nagykövet. Ha nem sikerül rendezni az ügyet, Magyarország eleshet az eddig fel nem használt több mint 120 millió eurótól, de az egyelőre nem merült fel, hogy a Norvég Alap kivonuljon az országból.

Már a büntetőfeljelentésre készül a kormány a norvég alapos pénzek miatt

A kormány pénteken felvette a kapcsolatot az Ernst & Young könyvvizsgáló céggel, hogy elkérjék tőlük azt a jelentést, amit évekkel ezelőtt készítettek a Norvég Alap számára a magyarországi támogatások elosztásáról - jelentette be Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára pénteken délelőtt.

A TASZ-nál is bejelentkezett a Kehi

Újabb két, a Norvég Civil Támogatási Alapból részesülő civilszervezetnél jelentkezett be ellenőrzésre a Kehi. A TASZ és a K-Monitor is a Facebookon írt a hatóság bejelentkezéséről. Vitatják a vizsgálat jogalapját, de együttműködnek.

Jogi háborúba fordult a norvég alapos civilek vizsgálata

Hétfőn elkezdődött a Kehi-ellenőrzés a Norvég Civil Alap pénzeit szétosztó Ökotárs Alapítványnál, az ellenőrök azonban a héten már nem látogattak vissza hozzájuk. Az alapítvány szerdán levélben magyarázta a Kehinek, miért nincs joga vizsgálódni, és feljelentést tett a Miniszterelnökség által nyilvánosságra hozott bizottsági nevek miatt. Közben Norvégia behívatta a magyar nagykövetet.

Miniszterelnökség: Nincs is lista

A múlt hét végén két lista is nyilvánosságra került a norvég pénzekről. Az egyik a támogatott, és a kormány által kifogásolt szervezetekről, a második a kormány szerint politikailag befolyásolt személyekről szólt. A Miniszterelnökség szerint az állam nem listázza a norvég pénzek érdekeltjeit.

Váratlanul csapott le a Kehi norvég alapos alapítványokra

Bár az Ökotárshoz ígérték magukat, hétfőn reggel két másik norvég alapos alapítványnál, az Autonómia Alapítványnál és a DemNetnél kezdett ellenőrzést a Kehi. Az ellenőrök elkérték a szervezetek belső levelezését, a bírálóbizottsági névsorokat is.

Lázár lövése előtt is dúlt a norvégok elleni háború

A magyar kormány heves vitája Norvégiával nem Lázár János májusi levelével kezdődött. Már 2012-ben is jelezte a kormány a norvégoknak, hogy problémája van a magyar civileknek járó pénz elosztásával. Milyen levélváltásokkal és találkozókkal indult a mostanra elmérgesedett konfliktus?
Találatok: [8]  Oldalak:   1