Kulcsszavak: |
|
Akták: |
Nem véletlenül bízták az Index bedarálását is Mészáros strómanjára
Spéder Zoltán egykori felfedezettjéből lett az Index végnapjait meghatározó árnyalak Vaszily Miklós. A gyors karriert befutó közgazdász az Origótól az MTVA-n át a TV2-ig végigkísérte az elmúlt tíz év médiaátalakításait. Most újabb feladatot osztottak rá a NER-ben: ő próbálja majd felfuttatni Mészáros Lőrinc pénzéből a kormánypárti ütvefúró szerepére kijelölt Pesti TV-t.
Egy megszállt hatóság, ami nélkül nem épülhetett volna ki az Orbán-rendszer
Orbán Viktor környezete az elmúlt másfél évben felvásárolta a médiapiac legfontosabb állásait.
Ezt nem tehette volna meg a Médiahatóság hathatós segítsége nélkül. 2010 után a Médiahatóság mindent elkövetett a Simicska-média felépítéséért, hogy a nagy összeveszés után ugyanazzal az erővel lásson neki a lebontásnak. A piaci fúziók feltételeinek megszabásával a hatóság és a Fidesz úgy alakította át az erőviszonyokat, ahogy neki volt kedves. Többek közt ezért szűnt meg a Népszabadság is. Hét év után mindenki számára világosan látszik a Fidesz-kormány által kialakított hatóság egyetlen valódi értelme: mindenkor érvényesíteni a párt hatalmi érdekeit a médiában.
A Népszabadság felfüggesztése
Andy Vajna rádiós pályázatai
Orbán-Simicska háború
Origo-ügy
Andy Vajna
Heinrich Pecina
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Simicska Lajos
Fidesz
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH)
Szerencsejáték Zrt.
hirdetés
klientúra
média
nyomásgyakorlás
strómanok
Ez nem újságírás, ez politikai nehézfegyverzet
Orbán Viktor több tízmilliárd forint közpénzből építtetett új médiabirodalmat a választásokra készülő Fidesznek azután, hogy összeveszett Simicska Lajossal. Az új csatornák Habony Árpád és Rogán Antal politikai irányítása alatt állnak. A szerkesztőségek tőlük kapják meg a legfontosabb, kritika nélkül közvetítendő politikai üzeneteket. A kormány propagandára és ellenfelei lejáratására is használja az új médiabirodalmát, sokkal hatékonyabban és intenzívebben bármelyik elődjénél. A több száz újságból, weboldalakból, tévékből, rádiókból, médiaügynökségekből álló kiterjedt hálózat, illetve az azt vezénylő politikai akarat célja, hogy végleg átalakítsa a hazai nyilvánosságot. Ennek érdekében a Fidesz új médiaháborút indított minden olyan kritikus sajtóorgánum ellen, amit nem tud a befolyása alá vonni.
A kormánykritikus civilek elleni kampány
A TV2 eladása
Orbán-Simicska háború
Origo-ügy
Andy Vajna
Csorba Gábor László
G. Fodor Gábor
Habony Árpád
Heinrich Pecina
Kaminski Fanny
Lánczi Tamás
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Rogán Antal
Szemerey Tamás
Fidesz
Mediaworks Hungary Zrt.
Modern Media Group Befektetési és Vagyonkezelő (MMG) Zrt.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH)
New Land Media Kft.
Nézőpont Csoport Zrt.
Századvég Kft.
hirdetés
hitelezés
klientúra
média
nyomásgyakorlás
strómanok
Nagyon akarja az Origót a Fidesz
A Magyar Telekom eladná a legnagyobb online híroldalt, az Origót és tartozékait. Sok a vevőjelölt, és többeknek vannak jó fideszes kapcsolataik. Orbán Viktor fontosnak tartja, hogy „megfelelő kezekbe” kerüljön a cég. Az elnök emberei megbízható német befektetőt keresnek az üzlethez, de még nem találták meg.
Megszólalt a telefon, haptákban a Telekom – az Origo széthullásának története
Hogyan esett szét Magyarország egyik legnagyobb hírportáljának szerkesztősége? Kik voltak a szereplői a botránynak? Mi lett a szétszéledt szerkesztőség tagjainak sorsa, és kik léptek a helyükre? Az Origo-botrány rövid krónikája.
Origo-ügy
Lázár János
Nobilis Márton
Várhegyi Attila
Deutsche Telekom
Hódmezővásárhely Város Önkormányzata
Magyar Telekom Nyrt.
Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA)
Miniszterelnökség
Origo Zrt.
Prestige Média Kft.
állami / önkormányzati vállalat
állami/önkormányzati szerződések
hirdetés
hűtlen kezelés
ítélet/döntés
koncesszió
média
nyomásgyakorlás
titkosszolgálat
Ne a jelzők legyenek erősek, hanem a kérdések kemények
Direkt36 néven indít oknyomozó-tényfeltáró műhelyt az Origo egykori főszerkesztője, Sáling Gergő, egykori helyettese, Pethő András és az egykori Origo-alapító Weyer Balázs.
Origo-botrány: a vizsgálatnak vége, konkrétum semmi
Lezárult az a belső vizsgálat a Magyar Telekomnál, az Origo Zrt. tulajdonosánál, amelyet Pethő András, az Origo újságírója mellett a cég felsővezetése kezdeményezett Sáling Gergő főszerkesztő nyár eleji távozása után. A Telekomtól november elején távozó három menedzser, köztük Vaszily Miklós Origo-vezér távozása azonban nem ezzel függ össze, hanem, hogy a menedzserek a Telekomhoz lazábban kötődő Origóval képzelték el jövőjüket.
Rejtélyes ügy miatt bukhattak a Telekom-vezérek
Információink szerint nem csak Sáling Gergő volt Origo-főszerkesztő júniusi leváltása áll amögött, hogy távozott Vaszily Miklós, az Origo Zrt. Vezérigazgatója, Pataki Róbert, a Magyar Telekom üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettese és Pukler Gábor, a Magyar Telekom innovációs és üzletfejlesztési igazgatója is. Mindhárom vezetőt váratlanul érte a kényszerű szakítás. Több fejlesztés is késhet.
A héten folytatódik az Origo Lázár-pere
Csütörtökön folytatódik az a per, melyet az Origo indított a Miniszterelnökség ellen Lázár János külföldi utazásai miatt. Most az angliai, 920 ezer forintos út kerülhet terítékre.
Origo-ügy: belső vizsgálat a Telekomnál
A volt főszerkesztő-helyettes szerint politikai jellegű befolyásolási kísérletek érték a szerkesztőséget.