language

Kulcsszavak:

nyomásgyakorlás highlight_off

Személyek:

Seszták Miklós highlight_off

Seszták Miklós

Dr. Seszták Miklós István (Budapest, 1968. október 31. –) magyar ügyvéd, politikus. 2010-től országgyűlési képviselő. 2014-től 2018-ig a harmadik Orbán-kormány nemzeti fejlesztési minisztere. 

 

1998-tól Kisvárda képviselőtestületének tagja volt. Akkoriban Oláh Albert fideszes polgármester támogatásával választották listáról egy helyi civil szervezet színeiben, de 2010-ben a Fidesz más jelöltet indított, amiben Oláh szerint szerepe volt Sesztáknak. Az Index internetes újság forrásai szerint ezóta rendelkezik Seszták akkora befolyással a városi önkormányzat ülésein, mint a Fidesz frakcióvezetője az Országgyűlésben. A Kisvárda központú egyéni választókerületben 2010-ben és 2014-ben országgyűlési képviselőnek választották. A 2012-es vagyonnyilatkozatok összevetése alapján Seszták Miklós a második leggazdagabb képviselő, csak Veres János volt vagyonosabb nála. (Wikipedia)

 

Seszták Miklós vagyonnyilatkozatai a Vagyonkeresőben

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Az illegális pártfinanszírozás rendszere – ahogy a résztvevők látják, 2. rész: „Micsoda szolgáltatás!”

Megvette-e saját ellenzékét a Fidesz? Hogyan születnek hatalmas magánvagyonok a pártkasszák illegális feltöltéséből? Piaci és politikai szereplők fű alatti együttműködése a közpénzek eltérítésében: így fizeti meg a társadalom a demokrácia működését. A pártfinanszírozás szürkezónáját bemutató cikksorozatunk második része.

Az állami cég, ahol évek óta nem csinálnak semmit

Százmilliókat költöttek rá a pénzünkből, de lassan két éve nem csinálnak semmit. És most úgy tűnik, egy darabig még nem is nagyon fognak. Az állami tulajdonú KAF – vagy hosszabb nevén Központi Adatgyűjtő és Feldolgozó Zrt. – nem egy különösebben ismert szervezet, de nem is nagyon hagytak neki teret a bemutatkozásra.

Rogán és Habony Sesztákkal küzd a sokmilliárdos üzletért

Szeptember végén szerződne a főváros az M3-as metró buszpótlásáról. A zsíros koncért politikai érdekkörök szálltak harcba.

Lecserélték a Posta teljes vezetését

Csütörtökön lemondott a Magyar Posta Zrt. teljes igazgatósága, ezzel távozott a cégtől: Békési Ákos; Bulyáki Iván; Kovács Zoltán, Lontai Dániel; Szauer Tamás; és Szarka Zsolt a Magyar Posta igazgatóságának eddigi elnöke. A vállalat eddigi vezetőit Spéder Zoltán embereiként tartották számon, ezért a mostani személycserék az ő befolyásának további gyengülését jelzik.

Spéder Zoltánt felfújták és most kipukkasztják

Spéder Zoltán hatalmát megtörték. A bankja és a sajtóbirodalma is veszélyben van, a befolyása már nem lehet ugyanakkora, mint az utóbbi években volt.

Reklámadó, avagy egy barátság vége

Súlyos probléma elé állította a Fideszt és a harmadik Orbán-kormányt, hogy a miniszterelnöknek megromlott a kapcsolata a párt gazdasági holdudvarának meghatározó személyiségével, Simicska Lajossal. Bár nem a reklámadó miatt rúgták össze a port, az új sarc kivetése, vagyis tavaly nyár óta a Simicska érdekeltségbe tartozó médiumok kritikusak a kormánnyal szemben. A jobboldali médiaháború további következménye a közmédia újabb átalakítása és feltétlen kormánykiszolgálóvá válása, valamint az, hogy a Simicska-birodalom helyett a Napi Gazdaság körül formálódik az új Fidesz-közeli magánmédia.

Simicska-Orbán-háború: „Seszták kinevezése volt az első”

Én sokáig azt láttam a Simicska-birodalomnál, hogy van szándék, hogy béke legyen, mondta Brückner Gergely az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.

Jót simicskázott az RTL péntek este

Az RTL Klub Híradója pénteken egy internetes kommentből származó információt ütköztetett Simicska Lajossal, valamint Kurucz Éva kormányszóvivőből próbálta kiszedni, kire gondolt, amikor azt mondta, hogy üzleti körök nyomást akarnak gyakorolni a kormányra. Emellett foglalkozott a hírműsor a Szeszták Miklós nevéhez köthető cégekkel, Orbán Viktor hivatalának elköltözésével és a nyilvánosságra hozott trafikpályázatokkal is.

Kicsit lázározott ma az RTL Klub

Kedden is volt politikai blokk az RTL Klubon, Lázár Jánost többször is elővették egy-egy említés erejéig, és foglalkoztak az okmányirodai leállással, amelyre nem adott magyarázatot az illetékes hivatali vezető.
Találatok: [10]  Oldalak:   1