Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
A kispesti szocialista vállalkozó, aki a korrupciós botrány mögött áll
Somogyi László ismert építőipari vállalkozó a XIX. kerületben, volt felesége, Somogyi Lászlóné pedig a kispesti képviselő-testület tagja MSZP színekben. Somogyi László neve rendre feltűnik a kispesti önkormányzat korrupciós ügyeiben, illetve a cége, az Anildia Kft. neve is. Ez az egyetlen cég, amelyik hivatalosan Somogyi nevén van, ez azonban sorra nyeri el az önkormányzattól a megbízásokat, éves szinten több százmilliós értékben. Ez amolyan családi vállalkozás, a férj és a volt feleség egyaránt sokat tesznek azért, hogy nyereséges legyen a cég. Az együttműködés olyan harmonikusan zajlott, hogy a pár ugyan 2006-ban hivatalosan elvált, ennek ellenére
Szeviép-botrány: Gyurcsányék ebben a buliban is benne voltak
Ahogy arról korábban beszámoltunk, első fokon mindhárom Szeviép-vezért szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Járásbíróság. Oltványi Józsefet és Pistrui Lászlót öt év, Baranyi Sándort hat év szabadságvesztésre ítélte el a Szegedi Járásbíróság első fokon. Botka László és a szegedi városvezetés kezdettől fogva igyekezett úgy beállítani, mintha nem a baloldal botránya lenne az Szeviép-ügy, nem sok sikerrel. Hiszen, ahogy korábban írtunk, mind a szegedi önkormányzattól, mind pedig a baloldali kormányok idején számos más költségvetési szervtől is kapott megbízásokat a cég. A botrányban nyakig benne volt Oláh Lajos, a Gyurcsány-párt országgyűlési képviselője, aki a 2007-ben átadott 4000 négyzetméteres Szeviép-székházat az általa felügyelt Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatallal rögtön bérbe is vette havi ötmillió forintért.
Szeviép-ügy
Baranyi Sándor
Botka László
Gyurcsány Ferenc
Oláh Alekszandr László
Oláh Lajos
Oltványi József
Pistrui László
Valentik Csaba
Cheeragon Ltd.
Demokratikus Koalíció (DK)
Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
MSZP
állami/önkormányzati szerződések
hitelezés
offshore
önkormányzat
rokonok
strómanok
Csongrád megye
Szeged
Jogerősen elítélték a volt MSZP-s politikust
Fürst György volt VI. kerületi szocialista alpolgármester esetében helybenhagyta az Andrássy úti ingatlanok ügyében másodfokon eljáró bíróság a felfüggesztett szabadságvesztést, de a pénzbüntetést mellőzte, a többi vádlottat pedig hanyag kezelés vétsége miatt megrovásban részesítette. A Fővárosi Ítélőtábla szerdai ítélete jogerős. Terézváros önkormányzata arra szólította fel a jelenleg is képviselő, elítélt Hatvani Csabát, mondjon le a mandátumáról, és távozzon a közéletből.
OLAF-vizsgálat: a közvilágítási programot a Gyurcsány-Bajnai kormányok találták ki
Az OLAF levele a Bajnai kormány idején elindított, és később is folytatódott közvilágítási program pályázati felhívásait érinti - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő azzal a hírrel kapcsolatban, hogy az OLAF most újra vizsgálatot kér az Elios Innovatív Zrt. által 2011 és 2015 között elnyert, uniós pénzügyi forrásokat felhasználó közbeszerzésekkel kapcsolatban. A magyar hatóságok egyébként már vizsgálták az ügyet, és semmilyen bűncselekményre utaló jelet nem találtak. A korábbi ügy felmelegítése egyértelműen politikai célokat szolgál.
A pécsi Soros-kampányközpont elleni tiltakozó nyilatkozatot fogadott el a pécsi közgyűlés
A pécsi "Soros-kampányközpont" létesítése elleni tiltakozó nyilatkozatot fogadott el a pécsi önkormányzat közgyűlése csütörtökön.
Hová tűnt 11 milliárd forint? – választ várnak Botka Lászlótól
Az emberek válaszokat várnak Botka László Szeged MSZP-s polgármesterétől arra, hova vándorolt a Szeviép-ügyben eltűnt 11 milliárd forint, és ebből mennyi pénz ment az MSZP pártkasszájába - mondta Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője szombaton Szegeden.
Fidesz: Tisztázza szerepét az MSZP a Szeviépnél eltűnt milliárdok ügyében
A Fidesz felszólítja Botka Lászlót, Szeged MSZP-s polgármesterét, illetve a szocialistákat, hogy tisztázzák, milyen szerepük volt a Szeviép építőipari cég sötét korrupciót sejtető ügyében - mondta Hidvéghi Balázs, a kormánypárt kommunikációs igazgatója egy sajtótájékoztatón.
Kósa Lajos: Az eltűnt milliárdok az MSZP kasszájában végezték
A csődöt jelentő Szeviép cégről is szó volt hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben. A cég többmilliárdos adósságot hátrahagyva ment csődbe, így tönkretéve több száz vállalkozót. A cég több szálon is kötődik az MSZP-hez.
Jogtalanul kapott fizetésemelést az oroszlányi polgármester
A Kúria jogerős ítélete szerint az oroszlányi képviselő-testület 2015-ben jogszabályellenesen állapította meg a polgármester illetményét, emiatt a város vezetője két év alatt 5,2 millió forint többletjuttatást vehetett fel – közölte a Komárom-Esztergom megyei kormánymegbízott.
Botka 40 milliós botránya: bíróság előtt a polgármester közvetlen munkatársai
Kijelölték a bíróságot a Botka László szegedi polgármester több közvetlen munkatársa ellen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt indított perben. Miután a szegedi bíróságok elfogultságot jelentettek, a Gyulai Járásbíróság tárgyalja majd az ügyet. A vádak szerint az önkormányzatnál éveken át - ahogy mondják - haveri alapon osztogatták a több százezer forintos parkolóbérleteket, ezzel pedig 40 milliós kárt okoztak a városnak - számolt be róla a TV2 Tények című hírműsora. A vádlottak közt van a parkolási cég több vezetője mellett Mózes Ervin címzetes főjegyző, Solymos László alpolgármester és Kalmár Gábor, Botka László személyes kabinetvezetője is.