Miközben a hírek arról szólnak, hogy forrong a hangulat a rendőrségen amiatt, hogy jövő évtől megszűnik a túlórák kifizetése, már most rászorul a rendőrség arra, hogy az önkormányzatok ezen a téren is támogassák a helyi kapitányságokat. Erről a testület honlapja tanúskodik, ahol az adományok között szerepelnek olyanok is, amelyeket túlszolgálat kifizetésére nyújtottak. Akadnak egyébként érdekes tételek is, mint például 3 millió forint a kerületi kapitányság állománygyűlésére, illetve vezetői fotel vásárlása.
Hárommillió forint helyett tízmillióért vett bányászati eszközöket a komlói önkormányzat. A hűtlen kezelés gyanúja miatt indított nyomozás során azonban a polgármestert ki sem kérdezték, amikor meg muszáj lett volna, gyorsan lepasszolták, majd megszüntették az ügyet.
Hűtlen kezelés miatt nyomozott a rendőrség egy, a veszprémi alpolgármestert, Némedi Lajost érintő ügyben. Az eljárást még márciusban rendelte el az országos rendőrfőkapitány-helyettes, de nem a veszprémi, hanem a Somogy megyei rendőrséget bízta meg a nyomozással, merthogy a veszprémiek esetében esetleg fennállna az elfogultság. Mindezt azután, hogy a veszprémi közgyűlés DK-s képviselője, Katanics Sándor feljelentést tett.
A jegyző, a könyvvizsgáló, a rendőrség, a lehallgatott maffiatagok, a belügyminiszter, a nyugalmazott tábornok, a grúz üzletemberek, Habony nagynénje és a budai fideszes polgármester: sokaknak lehettek információi, sejtései arról, hogy néhány dolog talán nem teljesen kóser és szabályos Budapest szívében, az V. kerületben. Van viszont egy ember, aki rendületlenül állítja, hogy minden tisztán, tisztességesen és jogszerűen zajlott az irányítása alatt: Rogán Antal, a (volt) polgármester. Orbán és Lázár azt mondja, hisz neki, de egyre több sötét, múltbéli ügy kezd a nevéhez tapadni, és lassan már az sem tűnik extrém forgatókönyvnek, ha Rogánról kimondaná a bíróság, hogy szabad bűnözőnek hívni, és eljárás alá vonnák. Pedig fideszes kormánytagokkal kapcsolatban eddig teljesen elképzelhetetlennek tűnt ilyesmi. A sors iróniája, hogy a miniszterelnök kabinetfőnöke amiatt ütheti meg nagyon a bokáját, mert felvette a kesztyűt a Fidesz által drogos politikusnak megbélyegzett Juhász Péterrel szemben.
A rendőrség megszüntetné a nyomozást a belvárosi ingatlanügyben, mondván: nem történt bűncselekmény. Csakhogy a döntés joga az ügyészségé, amely ragaszkodik a nyomozás folytatásához. A rendőrség mégis megküldte álláspontját a Rogán Antal és Juhász Péter közötti pert tárgyaló bíróságra.
Nem számít, hogy a szokásos ár tízszeresét sikerült kifizetni egy közbeszerzésen, ha a pályáztatás érvényes volt, vagyoni hátrányokozás vagy hanyag kezelés gyanúja szóba sem jöhet.
Hiába kerülnek nyilvánosságra naponta új információk a Quaestor-ügyben, a kérdések gyorsabban szaporodnak, mint a válaszok. Különösen messze vagyunk attól, hogy kiderüljön, hogy milyen konstrukcióban, ki és mennyi közpénzt rakott a bebukott cégcsoportba, illetve hogy a befektetésekről, majd azok kivonásáról szóló döntések meghozói mit tudtak a csoport működésének kockázatairól és pénzügyi helyzetéről. Az üggyel kapcsolatos adatigénylésekre érkezett válaszokból szemlézünk.
Egyre elképesztőbb fordulatokat vesz a belvárosi ingatlanpanama ügye.
Kezdjük egy idézettel a Belváros-Lipótvárosi Önkormányzat Tulajdonosi és Elidegenítési Bizottságának 365/2011. (09.06.) számú határozatából.