A hatóságokhoz fordult a Nógrád vármegyei Mátramindszent sportegyesületének új vezetése, miután a korábbi elnök nem számolt el a szervezet pénzének felhasználásáról, köztük olyan milliókról, amit a Miniszterelnökségtől kaptak. Az ügyben sikkasztás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség.
Továbbra is nagy erőkkel folyik a nyomozás a fővárosi számlagyár ügyében. A botrány kulcsfigurája, Vig Mór exügyvéd jelenleg is börtönben van, a letartóztatását nemrég hosszabbította meg a bíróság, így a férfi nyár végéig biztosan rács mögött marad. A hatóság adócsalás, hűtlen kezelés és vesztegetés miatt is eljárást indított, a szálak pedig a Karácsony Gergely vezette Városházáig érnek.
A jelenlegi helyzet szerint nem lesz mit enni szeptembertől a baranyai Versenden az óvodában, de az iskolában se. Ugyanis 15 milliós tartozást halmozott fel a falunak a szolgáltató felé. A cég érhetően addig nem szállít ételt a településre, amíg nem fizeti ki az önkormányzat a tartozást. Az megválasztott polgármester szerint a baj ott kezdődött amikor az elődje több tíz milliót sikkasztott a közösből. Bár bírósági eljárás zajlik, de attól még csődbe került a falu. Az ATV Híradó összeállítása.
„Az egyik helyi rendőrtiszt igazi csínytevőnek, »minden hájjal megkent ügyeskedőnek« nevezte” – írta a Magyar Narancs még 2006 őszén Kosztics Józsefről, Siklósnagyfalu akkori polgármesteréről. Koszticsot akkor épp körözte a rendőrség, később le is kellett mondania a polgármesterségről, mert nem kezdte meg a 14 hónapos, lopásért és okirat-hamisításért kapott büntetését.
Sikkasztás, csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt állítja bíróság elé a Kecskeméti Járási Ügyészség az egyik Bács-Kiskun vármegyei nagyközségnek a volt polgármesterét.
Bizonyítási szakaszba lépett a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, Vári Attila ellen indított pótmagánvádas eljárás. A Pécsi Sport Nzrt. korábbi vezetőjét számítógépes merevlemezek eltüntetésével vádolják.
A botrány két évvel ezelőtti kirobbanása után a fideszes polgármester lemondott, az ügyészség most személyiségi jogokra hivatkozva nem árult el neveket.
Belső vizsgálat is zajlott a településen egy projekttel kapcsolatosan, de a polgármester állítása szerint az önkormányzatot nem érte kár.
Nem tudta megtartani első félidei egygólos előnyét – Tieger finoman gurított a jobb alsó sarokba – a Dombóvár megyei 1-es futballcsapata a hajtós nagyszombati mérkőzésen. A vendég Bölcskének Kiss P. góljával sikerült kiegyenlítenie, így továbbra is kiélezett a küzdelem a tolnai bajnokság 4-6. helyéért. A Dombóvári Futball Club (DFC) jobbára saját nevelésű fiataljai biztató jövőt ígérnek. Csak a múltat, azt lehetne feledni! A 2014-es idény tao-támogatásainak felhasználását, amikor a labda helyett fűnyírótraktorokkal, mosógépekkel, pólókkal, öltözőszekrényekkel, kisbusszal játszott az akkori elnök és pénztárosa vádirat szerint, amely a minap jutott el a jogerős ítéletig. Eszerint a pénztáros még a nagyszülői ház tetőfelújítására is juttatott a közpénzből, az állam és a klub vesztesége összesen mintegy 15 millió forint. Az elkövetőket az első fokkal megegyező tényállással, a vagyonelkobzás mértékén változtatva jogerősen elítélte a törvényszék – információnk szerint kevés sikerrel kecsegtető felülbírálatért fordultak a Kúriához. A közpénzeket kezdettől takargató taomutyi főbűnöse azonban sokak szerint a Fidesz-kormány, és a jogalkotó kormánypárt feje, aki a dombóvári meccs idején békésen főzte a sonkáját valahol a magyar vidéken.
A város gazdálkodását átvilágító jogászok szerint a hatóságok egy könnyen leleplezhető sikkasztás vizsgálatát azért zárták le eredménytelenül, mert az ügy egy fideszes érdekkört érint.