Hadházy Ákos: Nyomoznak Orbán Viktor angol nyelvű honlapja miatt
Habár korábban a rendőrség elutasította Hadházy Ákos feljelentését Orbán Viktor miniszterelnök angol nyelvű honlapja miatt, az ügyészség most elrendelte a nyomozást – erről a független országgyűlési képviselő írt a Facebookon.
Orbán Viktor, a német bombagyáros és az orosz maffiafőnök – változatok egy kompromatra
Az orosz nyelvű Insider portál szerint Orbán Viktor magyar miniszterelnök még ellenzéki politikusként, a kilencvenes évek elején állítólag kenőpénzt vett át a „bombagyáros” Dietmar Clodótól. A német márkamillióval teli táskát Clodo szerint Szemjon Mogiljevics maffiafőnök küldte volna választási hozzájárulás gyanánt. A témát az Insider.ru terítette a Putyin-látogatás apropóján, kapcsolatot sejtetve Orbán különös oroszbarát politikai fordulata és az állítólagos pénzátadásról készült videó között. Az ügyben az LMP társelnökei írásbeli kérdéssel fordultak a belügyminiszterhez egyebek mellett azt tudakolva, lehet-e az oroszoknak kompromittáló videójuk a miniszterelnökről?
Jobbik: Pharaonnak kormánytagok falaznak
Gyöngyösi Márton (Jobbik) napirend előtt tette szóvá a parlamentben, hogy az elmúlt időszak hírei alapján kétes hátterű üzletemberek kétes üzleti tevékenységet folytatnak kormánytagok hathatós segítségével Magyarországon. Szerinte a legérdekesebb figura Ghaith Pharaon szaúdi milliárdos, aki ellen a mai napig FBI-, illetve Interpol-körözés van, és műemlékek felvásárlásában “utazik”. Üzleti tevékenységét a magyar kormány több tagja segíti, közvetve, vagy közvetlenül. A Jobbik politikusa név szerint említette Rogán Antalt, Szijjártó Pétert, Varga Mihályt, Lázár János és Pintér Sándort, akik úgymond falaznak az üzletembernek.
Az ember, aki ott sem volt - Rogán Antal és az V. kerület alternatív valóságai
A jegyző, a könyvvizsgáló, a rendőrség, a lehallgatott maffiatagok, a belügyminiszter, a nyugalmazott tábornok, a grúz üzletemberek, Habony nagynénje és a budai fideszes polgármester: sokaknak lehettek információi, sejtései arról, hogy néhány dolog talán nem teljesen kóser és szabályos Budapest szívében, az V. kerületben. Van viszont egy ember, aki rendületlenül állítja, hogy minden tisztán, tisztességesen és jogszerűen zajlott az irányítása alatt: Rogán Antal, a (volt) polgármester. Orbán és Lázár azt mondja, hisz neki, de egyre több sötét, múltbéli ügy kezd a nevéhez tapadni, és lassan már az sem tűnik extrém forgatókönyvnek, ha Rogánról kimondaná a bíróság, hogy szabad bűnözőnek hívni, és eljárás alá vonnák. Pedig fideszes kormánytagokkal kapcsolatban eddig teljesen elképzelhetetlennek tűnt ilyesmi. A sors iróniája, hogy a miniszterelnök kabinetfőnöke amiatt ütheti meg nagyon a bokáját, mert felvette a kesztyűt a Fidesz által drogos politikusnak megbélyegzett Juhász Péterrel szemben.
V. kerületi ingatlanügyek
Vizoviczki diszkóbirodalma
Bolcsik Zoltán
Felhősi László
Gerendás József
Habony Árpád
Heim Péter
Mikhail Lokhvitskiy
Orbán Viktor
Pápa Marianne
Portik Tamás
Rogán Antal
Rónaszéki László
Szebellédi István
Vizoviczki László
Budapest Főváros V. kerület Önkormányzata
Budapest Szíve Konzorcium
Rendőrség
bűnszervezet / bűnszövetség
hűtlen kezelés
ingatlan
OLAF-vizsgálat
önkormányzat
vendéglátás
Eredmény nélkül zárták le a nyomozást
Lezárta a nyomozást az Orbán Ráhel esküvőjén ellopott telefonokkal kapcsolatban a rendőrség. Az RTL Híradó információi szerint nincs meg a tolvaj, aki 2013-ban vitte el a készülékeket a lagziból. Úgy tudjuk, csak a DNS vizsgálatokra 10 millió forintot is költhettek, mindenkitől vettek mintát, aki az esküvőn dolgozott.
Portik tovább vádol: most azt állítja, Habonyon keresztül a Fidesz ügyeibe is beleszólt
Portik Tamás egykori katonája az Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság összevont perén kijelentette, biztos abban, hogy az egykori marketingigazgató nem egyedül, hanem volt cégtársaival, Drobilich Gáborral és Ferencsik Attilával egyetértésben döntött Boros József Károly likvidálásáról. Beszélt arról is, tanúja volt, ahogy a három férfi Prisztás József sorsáról is egyeztetett, és akit, ha „nem változtat a hozzáállásán”, akkor a Fogorvossal, azaz Roháccsal fognak megöletni.
Olajügyek
Doszpot Péter
Drobilich Gábor
Ferencsik Attila
Habony Árpád
Jozef Rohác
Laborc Sándor
Orbán Viktor
Pápa Marianne
Pintér Sándor
Portik Tamás
Belügyminisztérium (BM)
ContiCar
Energol Rt.
Rendőrség
Ügyészség (intézmény)
bűnszervezet / bűnszövetség
maffia
tanácsadás
titkosszolgálat
vesztegetés
zsarolás
Kirakatperek - homályos üveg mögött
A Fidesz 2002-es veresége, és a szocialista kormány regnálása óta eltelt nyolc év politikai vonzatú bűnügyi, bírósági krónikáit két nagy részre oszthatjuk.
Belvárosi ingatlanpanama (VI.-VII. kerület)
BKV-ügyek
Kulcsár-ügy
Millenáris Kht. (akta)
Orbán szőlők
Postabank-ügy
UD Zrt-ügy
Áder János
Kulcsár Attila
Lévai Anikó
Orbán Viktor
Princz Gábor
Schönthal Henrik
BKV (Budapesti Közlekedési Vállalat) Zrt.
Ezüsthajó Kft.
Happy End Kft.
MÁV
Millenáris Kht.
Pécsi Közlekedési Zrt.
Postabank
Rendőrség
Szárhegydűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft.
Ügyészség (intézmény)
Zsolnay Zrt.
állami / önkormányzati vállalat
hűtlen kezelés
informatika
ingatlan
média
önkormányzat
támogatás
vagyonosodás / vagyonnyilatkozat
vesztegetés
Baranya megye
Bp. VI. kerület
Bp. VII. kerület
Budapest
Pécs
Magyar Köztársaság – olajköztársaság
Horn Gyula ezt a mutatványt már eljátszotta
Olaj a bűzre VII.
A Bács-Kiskun megyei jelentések közül a leghírhedtebb Katyják János volt kiskunhalasi rendőrkapitányé, aki szinte rutinszerűen jegyzett fel eseményeket feletteseinek a közéleti emberek megyei szerepléseiről: "Közbevetőleg jelentem, hogy tavasszal, a választások előtt Kiskőrösön volt egy találkozó, amely kampánygyűlés volt. Ezen részt vett Orbán Viktor. A társaságban a megye vezető olajmaffiózói voltak, többek között Stadler, Kakuszi, Szűcs, Halász István, Kemény Gábor és Sepsi László. Az olajosok támogatásukról biztosították Orbán Viktort." A jelentésben szereplők neve és "munkásságuk" története fellelhető a koronatanú nyilvános olajbizottsági jegyzőkönyvében, valamint az ügyészségen tett vallomásaiban is. A rendőri jelentések megállapításokat és viszonyokat nem taglalnak, holott többségüknél szükség lenne erre. Mert bár tény, hogy Orbán Viktor 1994. február 18-án járt a kunmadarasi volt szovjet katonai reptéren, ahol óriási mennyiségű olaj tárolása és mozgatása folyt, de mindezt kampányidőszakban tette, a helyi polgármesterjelölt, dr. Kemecsi Imre kérésére, aki a reptér tulajdonjogának mihamarabbi rendezéséért lobbizott. Hasonlóan kétes értelműek azok a rendőri jelentések is, amelyek arról tudósítanak, hogy a legutóbbi választás két fordulója között Pintér Sándor egy Lajosmizse melletti, zártkörű rendezvényen tárgyalásokat folytatott a szocialista párt vezérkarával. A résztvevők azonban ezt az állítást nevetségesnek találták. Ugyanis csupán Kocsis István, az ÁPV Rt. vezérigazgató-helyettese tartotta ott születésnapját, Pintér Sándor pedig az OTP Bank igazgatósági tagjaként volt jelen, hiszen Kocsis szintén igazgatósági tag volt a banknál. Az egyik meghatározó szocialista politikus szerint "lényegében ez volt Pintér utolsó hétköznapi megmozdulása, mielőtt belügyminiszter lett".