Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
Valamit nagyon tud Papcsák Ferenc
Hatvanöt millió forintot söpört be ügyvédi irodájából tavaly Papcsák Ferenc fideszes képviselő. Pedig ügyvédi teendőire valószínűleg nem sok ideje juthatott: a képviselőség mellett polgármester, több fontos parlamenti bizottság tagja, és egyéb tisztségei is vannak. Papcsák egyelőre nem árulta el, mivel csinálta meg a szerencséjét, a pénz útja pedig követhetetlen, mivel az ügyvédi irodák könnyen elbújhatnak a nehezen átlátható szabályozás mögé.
Mi köze a Tocsik-pernek a végkielégítések különadójához?
Az Alkotmánybíróság szerint a jó erkölcsbe ütköző végkielégítések megadóztatásával nincs gond, az [origo] által megkérdezett jogászok szerint viszont az korántsem egyértelmű, hogy hol van a jó erkölcs határa. Az indoklásban feltűnő "jó erkölcsbe ütközés" fogalma kulcsszerepet játszott a Tocsik-perben is.
Nyomoznak a MÁV Cargo ügyében
Befolyással való üzérkedés gyanúja miatt nyomozást rendelt el a Nemzeti Nyomozó Iroda a MÁV Cargo privatizációja ügyében. A több mint százmilliárdos ügylettel összefüggésbe hoztak egy céget, amely 1,8 milliárdos sikerdíjat kapott. A Cargót megvásárló osztrák társaság elnökségi tagja szerint a magas sikerdíj indokolt, és nem lobbizásért, hanem tanácsadásért jár.
Másodfokon a Tocsik-per
Hétfőn kezdi tárgyalni másodfokon a Legfelsőbb Bíróság azt a pert, melyben a Legfőbb Ügyészség kérte: mondják ki az ÁPV Rt. és Tocsik Márta közötti két sikerdíjas szerződés érvénytelenségét. A tavaly nyáron kihirdetett első fokú, nem jogerős ítéletében a Fővárosi Bíróság elutasította a keresetet. A Legfőbb Ügyészség szerint Tocsiknak vissza kéne fizetnie 804 millió forintos sikerdíját.
Négy év börtönre ítélték Tocsik Mártát
A Fővárosi Bíróság hűtlen kezelés bűntettében bűnsegédként való közreműködése miatt első fokú ítéletében négy év börtönre ítélte Tocsik Mártát, akit emellett öt évre eltiltottak a közügyek gyakorlásától, és 640 millió forint értékben elkobozzák vagyonát is.
Ártatlannak vallották magukat a Tocsik-per vádlottjai
Felmentést kértek az ügyvédek a Tocsik-perben az ÁPV Rt. hanyag kezeléssel vádolt négy egykori igazgatótanácsi tagja - Szokai Imre elnök, Lascsik Attila vezérigazgató, illetve Bessenyei Zoltán és Spanyol József - ügyében szerdán előadott perbeszédeikben a Fővárosi Bíróságon. A hat évvel ezelőtti privatizációs botrány kapcsán indult büntetőeljárás során mind a kilenc vádlott tagadta bűnösségét, védőik pedig bűncselekmény hiányában kértek felmentést.
Tocsik 8 milliárdot spórolt ügyvédje szerint
Ügyvédje szerint nem volt túlzott Tocsik Márta 804 millió forintos sikerdíjának mértéke, és a jogásznő felmentését kérte védőbeszédében pénteken.
Színjáték volt a Dunaferr vagyonkezelésére kiírt pályázat
A hatályos jogszabályokkal ellentétes volt a Dunaferr vagyonkezelésére 1996-ban kiírt pályázat - áll a Miniszterelnöki Hivatal internetes honlapján olvasható jelentésben.
A KEHI nyomozást követel Dunaferr-ügyben
A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) panasszal fordult a rendőrséghez, mert megszüntették a nyomozást a Dunaferr Rt. vagyonkezelői szerződése ügyében. A KEHI elnöke szerint a rendőrség nem vette figyelembe, hogy olyan emberek lehettek a cég vagyonkezelői, akik összeférhetetlenség miatt a törvény szerint nem juthattak volna ilyen pozícióba.
Az ÁPV Rt. és a Dunaferr vezetőit hallgatná meg a Fidesz
Várhatóan az ÁPV Rt. és a Dunaferr vezetőit is meghallgatja majd az a parlamenti bizottság, amelynek megalakítását a Fidesz-frakció az Országgyűlés múlt heti rendkívüli ülését követően javasolta. Az ülésen leszavazták az ellenzék bizottságok felállításáról szóló javaslatait, majd a Fidesz bejelentette, hogy ők is akarnak vizsgálódni a Dunaferr ügyében, csak más szemszögből.