language

Lapok:

Személyek:

Szabó János (Zrínyi) highlight_off

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Megszüntették a ZMNE rektorának előzetes letartóztatást

Megszüntették az előzetes letartóztatását a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) rektorának, akit befolyással való üzérkedés gyanúja miatt vettek őrizetbe még február közepén.

Lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el a letartóztatott rektornál

A bíróság szerdán megszüntette a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektorának előzetes letartóztatását, az előzetest lakhelyelhagyási tilalomra változtatták. A rektort befolyással való üzérkedéssel gyanúsítják.

Havonta 750 ezret keres a nemzetvédelmi egyetem letartóztatott rektora

Havonta több mint 750 ezer forintot keres, tavaly pedig 900 ezer forint prémiumot kapott a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) rektora, Szabó János, akit februárban letartóztattak befolyással üzérkedés gyanújával. Azóta is kapja havi fizetését.

Honvédségi zűrökről kérdezte a főügyészeket Sólyom

A legfőbb ügyésszel és a katonai ügyészség vezetőjével is talákozott kedden Sólyom László államfő, később pedig Szekeres Imre honvédelmi miniszterrel is beszélt. A Köztársasági elnöki Hivatalban nem erősítették meg, hogy a Nemzetvédelmi Egyetem rektorának múlt heti letartóztatásáról is szó volt.

Jó fizetése és tudós karrierje volt a letartóztatott rektornak

Havonta mintegy bruttó egymillió forintot keres és több évtizedes kutatói karriert tudhat maga mögött Szabó János nemzetvédelmi rektor, akit befolyással üzérkedéssel gyanúsítanak, és csütörtökön előzetes letartóztatásba is helyeztek.

A katonai egyetemi rektor állítja, ő csak segíteni akart a DHL-nek

Előzetes letartóztatásba helyezték csütörtökön a Nemzetvédelmi Egyetem befolyással üzérkedéssel gyanúsított rektorát, Szabó Jánost és a DHL nemzetközi szállítási cég egyik magyar igazgatóját is.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>