Akták: |
|
Kulcsszavak: |
Találatok: [9] Oldalak: 1
Jogi kiskapun át folyik a közpénz a politizáló és jelöltállító kormánypárti civilekhez
A Bethlen Alapról szóló törvény és a közpénzes támogatásokról szóló jogszabály alapján nem vehetnék fel a Városi Civil Alap támogatásait a politikai tevékenységet folytató szervezetek. Azonban egy kiskapu és az állami forrás sajátos elszámolása miatt mégis szabadon folyhatnak az állami milliók olyan egyesületek felé is, amelyek a választásokon akár hivatalos jelölőszervezetként is beálltak kormánypárti jelöltek mögé.
Állami vagyon átadása magánalapítványoknak
Városi Civil Alap
Adorján Richárd
Kőszegi Zoltán (Fidesz)
Potápi Árpád
Semjén Zsolt
Szakács Áron
Bethlen Gábor Alapítvány
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Dabas Fejlődéséért Integrálódók Egyesülete
Miniszterelnökség
Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkárság
Összefogás Újpestért Egyesület
Szeretem Vásárhelyt Egyesület
átláthatóság
civilek
jogalkotás
klientúra
összeférhetetlenség
támogatás
túlárazás / pénznyelő
vagyonátadás / közérdekű alapítvány
Mészáros Lőrinc cége korszerűsíti a Dunaújvárosi Egyetemet 4,7 milliárdért
A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő ZÁÉV Zrt. nyerte el a Dunaújvárosi Egyetem F épületének korszerűsítésére kiírt közbeszerzést. A munkára összesen heten pályáztak, de öt kivitelező ajánlatát érvénytelennek nyilvánította a kiíró, így a ZÁÉV-nek nem volt nehéz dolga. Az egyetem 2021 óta egy közérdekű vagyonkezelő alapítványé, melynek kuratóriumi elnöke Süli János volt Paks-ügyi miniszter, és két Mészáros-közeli ember is a kuratórium tagja.
Állami vagyon átadása magánalapítványoknak
Egyetemi modellváltás
Barna Zsolt
Benkó Marcell
Keszthelyi Erik
Mészáros Lőrinc
Palotás Béla
Süli János
Delta Systems Kft.
Dunaújvárosi Egyetem
Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány
Hunatom Zrt.
Hungarikum Alkusz Kft.
Magyar Bankholding Zrt.
Schön Architects Kft.
ZÁÉV Zrt.
átláthatóság
építőipar
klientúra
közbeszerzés
oktatás
összeférhetetlenség
vagyonátadás / közérdekű alapítvány
Lázár János miniszterként döntött a ménesbirtok ügyében, miközben ő vezeti a tulajdonos alapítvány kuratóriumát
Ezúttal tudja a jobb kéz, mit csinál a bal: Lázár János műemléki védettségeket szüntetett meg a ménesbirtok területén. A probléma azonban nem maga a védelem elvonása, hanem az összeférhetetlenség kérdése, éppen az, amit az Európai Bizottság az alapítványokba kiszervezett egyetemeknél is nehezményezett. A ménesbirtok példája jól mutatja, hogy az összeférhetetlenség nem csak a felsőoktatásban merül fel.
„A kormány még mindig nem érti, hogy nem olyan fideszes okosban kell ezt megoldani”
A minisztereken túl a parlamenti képviselőket, a köztisztviselőket és állami hatóságok tagjait is kizárná az alapítványi egyetemek kuratóriumaiból az Európai Bizottság, tudta meg az RTL Híradó. Ahhoz is ragaszkodnak, hogy a tagokat legfeljebb négy évre válasszák meg, amit egyszer lehetne meghosszabbítani, és a jelölés folyamatán is változtatnának.
Létrehozott egy jogi torzszülöttet a kormány, a pénz pedig elvész a ködben – és Brüsszelnek ez nagyon nem tetszik
Furcsa játszma zajlik az alapítványi fenntartású egyetemek kuratóriumaiban ülő politikai kinevezettek miatt, és a csütörtöki kormányinfó alapján nem enged a kormány. Az uniós források felfüggesztése az úgynevezett Horizont programokat, a legnívósabb uniós kutatói pályázatokat is érinti. Ebben az esetben a tét tehát nem csak a pénz, hanem a presztízs is, valamint hogy újabb koponyák hagyhatják el az országot.
Levelet írt az Európai Bizottság, búcsúzhatnak az Erasmustól a fideszes irányítás alatt álló alapítványi egyetemek
Mivel az Orbán-kormány továbbra is fideszes politikusok irányítása alatt tartja az alapítványi egyetemeket, egyelőre kihagyják azokat az EU egyes oktatási- és kutatási projektjeiből – tudta meg a Népszava.
Polgármesterek bukhatnak bele, mert nem vették észre, hogy változott a róluk szóló törvény
Pártállástól függetlenül sorozatosan törvénytelenül tettek zsebre tiszteletdíjat a polgármesterek különböző cégtisztségeik után, mert a tilalmat fű alatt, egy salátatörvénybe rejtve fogadta el a parlament. A településvezetők meg is bukhatnak emiatt, muníciót adva ellenfeleiknek a választások előtt.
Állami vagyon átadása magánalapítványoknak
Bács István
Csőzik László
Nagy Bálint
átláthatóság
háttér
jogalkotás
juttatás
méltatlanság
oktatás
önkormányzat
összeférhetetlenség
vagyonosodás / vagyonnyilatkozat
választások - népszavazás
Balatonboglár
Érd
Hévízgyörk
Keszthely
Körmend
Monor
Pápa
Pest megye
Somogy megye
Vas megye
Vasvár
Veszprém megye
Zala megye
A Gránit Bank vezetheti a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány számláját
A Tiborcz Istvánhoz kerülő Gránit Bankhoz kerül a SZTE alapítványának számlája, a bírálatban a pénzintézet elnök-vezérigazgatói posztját betöltő kuratóriumi tag nem vett részt. A kuratórium elnöke szerint nem is összeférhetetlen.
Bajkai, Fazekas Sándor és György László is havi 1,5 milliót keres egyetemi alapítványoknál
A kormány kezdeményezésére a Corvinus Egyetem 2019-es magánosításával kezdődően összesen tíz állami egyetem alapítványi fenntartásba kerüléséről döntött az Országgyűlés, további öt egyetemnél a következő hónapokban várható formális döntés ugyanerről. Kilenc egyetemi alapítványt már létrehozott a kormány, ezek kuratóriumaiba és felügyelőbizottságaiba több aktív fideszes politikust, országgyűlési képviselőket, polgármestereket és kormánytagokat is delegált Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. A kormánynak a 2022-es választás előtt lehetősége van arra, hogy az alapítványok alapító jogait átadja a kuratóriumoknak, így egy következő kormány nem tudja majd módosítani azok összetételét.
Találatok: [9] Oldalak: 1