language

Kulcsszavak:

pénzmosás highlight_off

Akták:

Simon Gábor-ügy highlight_off

Simon Gábor-ügy

Simon Gábor-ügy

A volt politikust százmilliós nagyságrendű költségvetési csalással vádolják, a vád szerint ugyanis 2008 és 2012 közötti vagyonnyilatkozataiban, illetve adóbevallásaiban kizárólag az országgyűlési képviselői, illetve államtitkári tisztségéért kapott bevételeket tüntette fel, miközben más országban nyitott bankszámláin ismeretlen forrásból százmillió forintnál is magasabb összeget helyezett el különböző valutában. Később Simon Gábor és K. József másodrendű vádlott különböző időpontokban hamis bissau-guineai útlevelet készített, amelynek felhasználásával különböző bankfiókokban újabb számlákat nyitott, és azokon jelentősebb pénzösszegeket helyezett el.

 

Simon Gábor ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények emelt vádat az ügyészség. Simon az eljárás során befizette az államkasszába a hiányzó összeget, az ügyészség azonban az ügy tárgyi súlya miatt letöltendő szabadságvesztést kért a volt politikusra. 

 

Simon Gábor a tárgyaláson ártatlannak vallotta magát, vallomásában azt mondta, a vádban tárgyalt összegek már az eljárás előtt is a vagyonát képezték és úgy tudta, azok után nem kell a megszerzés évében adózni. Simon azt mondta, ő már a kétezres évek elején "komoly egzisztencia" volt.

 

A volt politikus arról beszélt, hogy Welsz Tamás kereste meg őt azzal, hogy biztos információi vannak arról, hogy eljárást fognak indítani ellene. Simon állítása szerint elhitte, hogy Welsz segítő szándékkal kereste meg, ezért minden pénzügyi iratot a rendelkezésére bocsátott, hogy már előre fel legyen készülve a védekezésre. Azt mondta, még fénymásolatokat sem tartott meg magának, annyira bízott benne, de utólag rájött, hogy Welsz átverte őt, a vallomása alapján pedig ellehetetlenítették.

 

Simon azt mondta, szerinte az útlevél-ügy miatt került előzetesbe, de tagadta az egészet, mint mondta, nem is érti a képtelen történetet. Hozzátette, amikor az előzetesben értesült róla, hogy Welsz meghalt, halálfélelme volt, nem tudott aludni és azt hitte, hogy őt is meg fogják ölni.

(Hvg.hu)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Simon Gábor a Magyar Nemzetnek: „Munkanélküli vagyok, főállású apa”

Bár tökéletesen beszél magyarul, mégis németül tanúskodott Ausztriából videotelefonon és tolmács segítségével a költségvetési csalással vádolt volt MSZP-elnökhelyettes, Simon Gábor egykori bankára tegnap a Fővárosi Törvényszéken. A Budapesten született, Ausztriában élő nő 2001-ben Svájcban dolgozott az UBS bankban, amikor egy magyar állampolgárságú ügyfele Magyarországon bemutatta neki Simont, aki felkérte őt a megtakarításai kezelésére.

Simon vallott, ő csak ártatlan és tehetős

Ártatlannak vallotta magát a költségvetési csalással és hamis magánokirattal való visszaéléssel vádolt Simon Gábor a Fővárosi Törvényszéken megkezdődött büntetőperében. Az MSZP korábbi elnökhelyettese most jelent és szólalt meg először a nyilvánosság előtt azóta, hogy 2014-ben az ellene a választási kampány során indult nyomozás miatt kénytelen volt lemondani tisztségeiről.

Mentelmi jogot érinthet a Welsz-botrány

Bár az akták még a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozóinál vannak, a döntés már megszületett: a Központi Nyomozó Főügyészség folytatja a költségvetési csalás és pénzmosás gyanújával még 2014 augusztusában elrendelt nyomozást a 2014 márciusában rejtélyes körülmények között elhunyt Welsz Tamás hagyatékával összefüggésben – tudta meg a Népszabadság.

Welsz-ügy: egy év sem volt elég a bizonyítékok feldolgozására

Esélyes lehet a történelem leghosszabb ideig tartó iratleltározása címre a 2014 márciusában elhunyt Welsz Tamás által hátrahagyott és egyebek között milliárdos adócsalások leleplezésére is alkalmas teherautónyi irat feldolgozása. Egy éve kezdték a munkát, ám azóta egyetlen új ügyben sem indult nyomozás. Simon Gábor leleplezése sietős volt, adócsalók, eltüntetett milliárdok után viszont már nem sürgős nyomozni.

19 milliós bírság a MagNetnek az afrikai útlevelek elfogadásért

A Magyar Nemzeti Bank a Bissau-guineai útlevelek felhasználásával nyitott számlák miatt folytatott vizsgálatot. Politikusoknak volt ilyen útlevele, állítólag Simon Gábornak is.

A NAV vizsgálja Simon Gábor pénzmosodáját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bűnügyi Főigazgatósága nyomoz abban az ügyben, amelyet még júniusban választott le a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Simon Gábor alapügyéről – közölte lapunkkal a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

Külön "fut" tovább Simon és Welsz ügye

Nem kizárólag Welsz Tamás halála miatt különítette el az ügyészség a márciusban - máig tisztázatlan körülmények között - elhunyt vállalkozóval kapcsolatos nyomozást attól, amelyet Simon Gábor volt MSZP-s politikus ellen folytatnak - tudtuk meg a Központi Nyomozó Főügyészség (KNyF) szóvivőjétől. Nagy Andrea a Népszabadság információját megerősítve jelezte: a pénzmosás bűntettére és más bűncselekményekre utaló részt elkülönítették a Simon elleni adócsalási és okirathamisítási ügyrésztől.

Bőröndben vitte ki a százmilliókat Simon

Kalandos úton kerülhetett a 240 millió forintnyi deviza Simon Gábor volt MSZP-s elnökhelyettes bécsi számlájára. A Blikk olyan összefüggéseket talált, amelyek arra utalnak: az előzetesben ülő politikus készpénzben csempészhette ki vagyonát az országból.
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>