Már két éve fürdőző gyerekektől kellene hangosnak lennie a sásdi, az enyingi és a balassagyarmati tanuszodának. Ehelyett kettőben csak a gaz nő szép csendben, a harmadik pedig hónapok óta átadásra vár. Pedig már a sásdi tanuszoda energetikai korszerűsítésére is nyert százmillió forint uniós pénzt valaki, amire nagy szükség is lesz, mert ha egyszer mégis megépül, a hátrányos helyzetű térségben működő önkormányzat biztos nem tudja majd finanszírozni az üzemeltetést.
Az uniós pénzeknél különösen nagy a lopásveszély, elég kiválasztani a legutolsó olyan pályázatot, aminél szokatlan megoldásokat használtak, és nem akartak válaszolni a sajtó kérdéseire. Ez a Kehop 5.2.12-es milliárdos pályázati csomagja, állami sportlétesítmények energetikai fejlesztése a célja.
Bár az országszerte épülő méregdrága stadionok és a túlárazott vizes világbajnokság költségei mellett nem annyira feltűnő, de egyes vidéki települések beruházásainak költségei is érthetetlen módon elszabadulhatnak. Ennek ékes példája a Baranya megyei Sásdon épülő tanuszoda, ami eredetileg 330 millió forintba került volna, ám úgy tűnik, a fejlesztés a félmilliárd forintot is meghaladhatja.
Már két nyomozást is elindítottak, több feljelentés pedig folyamatban van cikkünk nyomán az EU-s pénzek felhasználása ügyében.
Hiába volt benne a pályázati feltételekben, utólag kiderült: nem is kell azt betartani.
Az Együtt alelnöke feljelentést tesz a sásdi uszodaprojekt miatt.
Egyelőre csak egy lyuk készült el Sásdon, de sebaj, energia-korszerűsítésre így is lehetett kisebb vagyont nyerni!
A baranyai Sásdon tudnak pályázni. A városban nemrég állami pénzen kezdtek uszodát építeni. Ez jelen pillanatban még csak egy félig kiásott munkagödör, de a város önkormányzata máris elnyert újabb százmillió forintot a még fel se épített, át se adott uszoda energetikai korszerűsítésére.
A sásdi önkormányzatnak a helyi vízközművek április végi birtokbavételével kapcsolatban indított büntetőeljárást hivatali visszaélés gyanújával a rendőrség és a nyomozó ügyészség.