language

Személyek:

Tiborcz István highlight_off

Kulcsszavak:

vízum-állampolgárság highlight_off

Tiborcz István

Tiborcz István (Szombathely, 1986. június 23. –) magyar jogász, ügyvéd, vállalkozó. Házas, felesége 2013 óta Orbán Ráhel, Orbán Viktor legidősebb lánya.

2009 tavaszán Tiborcz barátjával, Erdei Bálinttal négy vállalkozást alapított: ES Water, ES Gas, ES Audit és ES Light. A négy vállalkozás 2009 őszén beolvadt a 2009 nyarán alapított ES Holding Zrt.-be (az Elios Innovatív Zrt. jogelődjébe). Tiborcz 2013-ban értékesítette az Elios Innovatív Zrt-ben levő tulajdonrészét. Az Elios kapcsán 2018-ban az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) javaslatára vizsgálóbizottságot állítottak fel bűnszervezetben elkövetett költségvetési gyanúja miatt.

Tiborcz 2015-ben alapította meg a BDPST Group nevű, tőkebefektetéssel, ingatlanfejlesztéssel és -forgalmazással, illetve szállodaüzemeltetéssel foglalkozó vállalkozását. A BDPST Zrt. 2018-ban stratégiai befektetőként megvásárolta a Konzum PE Magántőkealap részvénycsomagját az Appeninn Holdingban, amelyet 2020-ban értékesített. A BDPST Group 2021-ben a pénzügyi szektorba is belépett a Gránit Bank Zrt. 57 százalékos tulajdonrészének megvásárlásával. A BDPST szállodaüzemeltetési tevékenységéhez  műemléki épületekhez jutott hozzá: társasága a Pannon Tessera Hospitalis fő részvényeseként megszerezte a keszthelyi Hullám (bezárt) és Helikon hoteleket, melyek ma már Paár Attila és Boda Gábor tulajdonában vannak. Emellett Tiborcz tulajdonában áll a Vörösmarty tér közelében lévő ötcsillagos Dorothea Hotel is, amely létrehozatala nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházásnak lett minősítve, mivel világörökségi helyszín és nemzeti műemlék. 

(fotó: 444.hu

 

Támogasd adód 1%-ával a sajtóadatbázis fenntartását,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Az üzletember, aki az aranyvízumbiznisz után is NER-nagyságokkal együtt emlegethető

Kisebbségi tulajdonos lett a budai Vár tövében álló Lánchíd 19 Design Hotel ingatlanját üzemeltető cégben Stofa György, aki közvetítő volt a magyar állam oroszoknak szánt letelepedési kötvényeinek értékesítésében.

Orbán svájci követe is találkozott Pharaonnal

Nagy István berni magyar nagykövet elismerte az Indexnek, hogy a miniszterelnökhöz hasonló körülmények között találkozott az Interpol körözési listáján 25 éve szereplő Ghaith Pharaonnal. Nagy szerint 2015-ben egy fogadáson futottak össze, azóta pedig egyszer sem látta, de hogy korábban volt-e köztük kapcsolat, arra nem válaszolt. Egy svájci forrásunk szerint volt, sőt, Nagy lehetett az egyik olyan, arab világban mozgó magyar, aki miatt Pharaon nálunk fektetett be, és nem máshol.

Pharaon-ügy: többen is amerikai csapdát sejtenek

Nem kapott választ a kérdéseire az USA budapesti nagykövetségétől a Magyar Idők, a 444.hu pedig hosszú cikket közölt arról, miért lehetséges, hogy valóban amerikai titkosszolgálati játszma állhat a háttérben. Az Atv.hu közölte: az orosz és az izraeli titkosszolgálatnak is érdekében állhatott kiszivárogtatni a kormány kötődéseit az üzletemberhez.

Tiborcz István ismerőse kért vízumot Pharaonnak

A kormányközeli körökben is járatos Naffa Zaid, Jordánia budapesti tiszteletbeli konzulja kért szóbeli jegyzékben vízumot az amerikai hatóságok által körözött Ghaith Pharaonnak 2014 szeptemberében – derült ki Szijjártó Péter parlamenti válaszából. A külügyminiszter Harangozó Tamás szocialista képviselő kérdésére közölte, hogy a vízumeljárás lefolytatását követően a vízumot a bejrúti konzulátus állította ki 2014. október közepén.

A belügy szerint nincs Magyarországon a gyanús szaúdi milliárdos, pedig Orbánnal szemben vett házat

Amennyiben Ghaith Pharaon azonos azzal a személlyel, aki az amerikai hatóságok körözési listáján szerepel, és Magyarország területére lép, azonnal elfogják – mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Időknek.
Találatok: [6]  Oldalak:   1