language

Kulcsszavak:

tőzsde highlight_off

Lapok:

ZOOM

Még 2008-ban alapította Tarjányi Péter, akkor egy évig üzemelt az online portál, majd 2017 nyarán indult újra. A zoom.hu önmagát független, Európa-párti lapként definiálta. Az újság kiadásáért felelős cég a STRAT-POL Kft. volt, amely többek között PR tevékenységgel, könyvkiadással és szakmai-tudományos tevékenységgel foglalkozott. Tarjáni Pétert a 2018-as parlamenti választások kampányához közeledve hírbe hoztk a Botka László MSZP-s miniszterelnök-jelölt leváltásáért létrejött szervezkedéssel. Tarjányi 2018 tavaszán mondott le ügyvezető igazgatói tisztségéről, a feladatait Dosek Rita vette át, aki a korábbi cégvezető társszerzője az általuk kiadott legtöbb könyv esetében. Az internetes lap utolsó megbízott főszerkesztője Farkas Csilla volt. 2018 december 21-től a lap megszűnt, a honlapja archív oldalként működik, de nem frissül a későbbiekben. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

Schmidt Mária cége Mészáros Lőrinccel került egy elitklubba, de van, aki szerint ez komolytalan

A Schmidt Máriához és gyermekeihez köthető Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési (BIF) Nyrt.-t október elejétől a Budapesti Értéktőzsde részvényszekciójának „prémium kategóriájába” sorolták át. Önmagában nem földrengető hír, már csak azért sem, mert a presztízsen túl kézzel fogható előnye nem nagyon van, ha egy társaságot a hazai tőkepiac elit cégei között tartanak számon. A NER-közeli vállalkozók esetében azonban éppen a presztízst nem szabad kivenni a pakliból. Bizonyosan jól eső érzés a BIF vezetőinek, ha társaságban azzal büszkélkedhetnek, hogy bizony immár ők is prémium szekcióban pörgetik a napokat.

Szárnyal Mészáros Lőrinc cége, kétmilliárdos eredményt jelentettek be

A Mészáros Lőrinchez köthető Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. nettó árbevétele meghaladta a 11,3 milliárd forintot az első félévben a tavalyi azonos időszakban elért 37,2 millió forint után; a kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) pedig 2,28 milliárd forint volt, jelentősen nőtt a 2017. első félévi 10,1 millió forintos veszteséghez képest – derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján vasárnap közzétett, nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) szerinti, nem auditált konszolidált beszámolóból.
Találatok: [2]  Oldalak:   1