Decemberi nyilatkozatával sem tudta teljesen megnyugtatni a közvéleményt a baráti kölcsön miatt sokat kritizált kereszténydemokrata politikus, a legnagyobb német napilap főszerkesztőjének befenyítéséről napvilágra került hír hatására azonban a saját táborában is megszaporodott a köztársasági elnök hitelességében kételkedők száma, emiatt kényszerült ismét magyarázkodásra.
A német államfő korábban elismerte, nem volt szerencsés, amikor tartományi miniszterelnökként az alsó-szászországi parlament meghallgatásán nem tett említést a vitatott baráti kölcsönről, továbbá belátta "attól, hogy egy cselekedet jogszerű, nem feltétlenül helyes". A kormánypártok ezzel lezártnak tekintették az ügyet, az ellenzék azonban változatlanul kitartott amellett, hogy Wulff hitelét vesztette, és nem adott kielégítő válaszokat a személyével szemben megfogalmazott vádakra.
A legnagyobb német napi- és bulvárlap, a Bild december 13-án számolt be róla, hogy a Wulff házaspár 2008 októberében Egon Geerkens nagyvállalkozó feleségétől több mint félmilló eurós magánkölcsönhöz jutott, amelyből családi házuk megvásárlását finanszírozták. A botrány valódi oka az, hogy Wulff 2010 őszén az alsó-szászorsági parlament meghallgatásán, amely pont az akkori tartományi miniszterelnök és Geerkens viszonyát firtatta, elhallgatta a kedvezményes lakáshitelt.
A történet kapcsán az is kiderült, hogy a Wulff házaspár korábban többször megfordult Geerkensék spanyolrszági nyaralójában, illetve kedvezményes repjegyekhez jutott az Air Berlin jóvoltálából. Wulff más üzletemberek segítségét is igénybe vette, így kapott például 42.000 Euró támogatást „Jobb az igazság” című könyvének kiadásához.
Wulffra a napokban azután zúdult ismét össztűz, hogy a sajtóban elterjedt a hír, miszerint az államfő december közepén megüzente a Bild főszerkesztőjének, hogy büntetőjogi következményei lesznek, amennyiben a lap leközli az ominózus hitelről szóló történetet. Wulff a fenyegetésért néhány nappal később ugyan bocsánatot kért, a főszerkesztő hangpostájára mondott üzenetnek azonban nyoma maradt. Wulff a német közszolgálati televíziónak adott interjúban elismerte, hogy hibát követett el, de hozzátette, nem az anyag letiltását kérte, csupán azt, hogy az egy nappal később jelenjen meg.
Az államfő az újabb állásfoglalástól az ügy rendezését reméli, kérdés azonban, hogy magyarázatai mennyire elégítik ki a sajtót és az ellenzéket. A Bild-történet kapcsán saját pártján belül is gyengült Wulff pozíciója, a korábbi kritikus megnyilvánulások mellett párttársa, Vera Lengsfeld lemondásra szólította fel.
Az ARD Infratest közvéleménykutatása szerint a mai napon billent át a mérleg az államfő megítélésében, míg december közepén a lakosság csupán negyede gondolta úgy, hogy Wulffnak a botrányok miatt távoznia kell, szerdára ez az arány meghaladta az 50 százalékot.