language

Akták:

MET-ügy highlight_off

MET-ügy

MET-ügy

2011-ben megszűnt az egyszerre hőt és áramot is előállító erőművek támogatása. Az áremelkedés elkerülése végett a kormány a biztonsági gáztartalékból 585 millió köbmétert szabadított fel, ami lehetővé tette ugyan az árak alacsonyan tartását, de a hiányt pótolni kellett. A kormány rendeletet hozott arról, hogy hiánypótlás céljából ingyen igénybevehető a Magyarországot Ausztriával összekötő gázvezeték, a HAG (normális esetben - az EU előírásainak megfelelően - a vezeték használatáért a gázkereskedők árverésen versengenek egymással). 2011-ben Németh Lászlóné fejlesztési miniszter írta alá a rendeletet, amely szerint az 585 millió köbméteres hiány pótlására aukció nélkül egy éven át 2,9 milliárd köbméter gáz érkezhet Magyarországra a HAG-on keresztül. A behozatalra felhatalmazott két cég az MVM gázkereskedelmi cége (MVMP) illetve az E.on volt, utóbbi gázüzletágát 2013-ban a magyar kormány felvásárolta, így azóta az MVMP az egyedüli kedvezményezett. A rendelet hatálya ugyan 2012-ben lejárt, de azóta is minden évben egy évvel meghosszabbításra kerül.

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas
▶︎ Legyél pártolói tagunk: patreon.com/kmonitor


A MET szerepe a következő: a cég egy leányvállalata nyugaton megvásárolja a gázt, amely olcsóbb, mint az, amelyik Oroszországból érkezik hozzánk. Ezt az osztrák-magyar határon eladja az MVMP-nek, amely ingyen áthozza Magyarországra, majd minimális felárral visszaadja a MET-nek, amely azután szabadon értékesítheti az olcsó gázt. Az állam tehát a saját kárára hozott helyzetbe egy piaci szereplőt, amelynek ráadásul a tulajdonosi háttere nehezen átlátható: a MET 50%-ban a WISD Holding tulajdona, amely mögött bonyolult offshore cégháló áll. Ezen cégekben többek közt a Videoton-tulajdonos Garancsi István és különböző orosz vállalkozók is érdekeltek lehetnek. Feltehetően a MET-ügy eredménye, hogy az energiaszabályozás miatt 2015 márciusában az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben.


Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [57]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>

Szél Bernadett jogerősen pert nyert a MET ellen

A MET energiakereskedő csoport majdnem 19 millió forintra perelte be Szél Bernadett magánszemélyt. A három éve tartó eljárásban a Kúria mai harmadfokú ítéletében úgy ítélte meg, hogy Szél Bernadett politikusként egy közvitában, a vélemény-nyilvánítás keretein belül tett kijelentéseket, így a per az LMP-s politikus győzelmével zárult.

Szentendrén irodaparkot építenének a Duna-partra a kaszinó helyére, helyi civilek tiltakoznak

Irodaházakat, a jelenlegi elgondolások szerint kettőt is építene a szentendrei Duna-partra, az úgynevezett Postás strand szomszédságába az energiakereskedő CYEB Kft., az önkormányzat egyetértése és a helyi civilek tiltakozása mellett. Kerestük a fideszes hátszelet, meg is találtuk. Videóriport.

Nem véletlenül most dobbantott Garancsi és a Mol a MET-ből

Növekvő, de egyre nehezebb piaci körülmények között működő cégből szállt ki a Mol, illetve az Orbán Viktor miniszterelnök kirándulótársaként emlegetett Garancsi István. A MET szerdán jelentette be, hogy a vállalat teljes egészében az eddig is jelentős részesedéssel rendelkező menedzsment, és azon belül is elsősorban Lakatos Benjamin tulajdonába kerül. A Mol, Garancsi, és a Csányi Sándor OTP vezér üzleti köréhez sorolt Nagy György eladják együttesen bő 75 százalékos részvénycsomagjukat.

A Mol, Garancsi István és Nagy György is kiszáll a MET-ből

Teljes egészében a menedzsment kezébe kerül az energiakereskedő MET, miután ismert tulajdonosai eladják a részesedésüket. A csoport további európai vásárlásokat tervez, amihez tőkét von be.

Az egykori Wallisos cégébe száll be Csányi Sándor

A bankelnök egyik cége megszerezné az egykor a Bajnai Gordon vezette Wallis-alapító cégének többségi tulajdonát. A Csányi Sándor tulajdonában álló Bonitás 2002 Zrt. a Gazdasági Versenyhivatal engedélyét kérte, hogy a WEL Holding Kft. tulajdonában lévő BSZL Invest Zrt. alaptőkéjének és szavazati jogainak 51,05 százalékát megtestesítő részvények megszerzéséhez.

Kiszáll a rejtélyes orosz az elmúlt évek legnagyobb magyar gázüzletéből

Egy nagyon furcsa felvásárlást jelentettek be minap a Gazdasági és Versenyhivatalnál. A GVH honlapján megjelentek szerint egy ciprusi cég megveszi egy másik ciprusi cég 25,33 százalékát egy harmadik ciprusi cégtől.

A MET hozza a biztonsági gázt - És mi van a kulisszák mögött?

Az Orbán-kabinet most visszatölti a korábban általa lecsökkentett biztonsági gázkészleteket, rendre a kormányfő-közeli MET-et helyzetbe hozva.

Pert vesztett a MET Tóth Bertalannal szemben

Másodfokon is pert nyert a MET Zrt. ellen Tóth Bertalan, az MSZP pécsi országgyűlési képviselője - írja a Pécsi STOP. A képviselő ellen két éve indított személyiségi jogi pert a vállalat jó hírnév megsértése miatt, amiért Tóth azt állította, hogy az MVM-el kötött gázüzletekkel a MET milliárdokat nyerészkedett a magyar fogyasztókon, az indokoltnál drágábban adva a gázt a fogyasztóknak. A vállalat 22 millió forintot követelt a szocialista politikustól.
Találatok: [57]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6   >  >>